• |
ide | kryesore

Covid infekton 4.8 milionë njerëz në gjithë botën, 318 mijë kanë humbur jetën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Koronavirusi tashmë shënon 4.8 milionë të infektuar në gjithë botën nga të cilët 318 mijë kanë humbur jetën. 1 milion e 787 mijë janë shëruar.

Bie në sy se Brazili, qendra e infektimeve me COVID-19 në Amerikën Latine ka kaluar edhe Britaninë sa i përket rasteve dhe tashmë është vendi i 3-të më i prekur pas SHBA dhe Rusisë.


255 mijë e 368 të infektuar me COVID-19 ka në Brazil, me një numër prej 16 mijë e 586 viktimash. Rusia që qëndron sipër Brazilit ka 2 mijë e 722 viktima.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu