• |
ide | kryesore

Gara për SPAK/ Zbardhet vlerësimi i KLP për prokurorët kandidatë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zbardhet vlerësimi i bërë nga KLP për kandidatët për SPAK. Janë 2 vende vakante dhe 4 kandidatë ndërsa KLP ka vlerësuar pas intervistimeve me 174 pikë Sotir Kllapin.


Në vend të dytë është Dritan Prençi me 171 pikë, ndjekur nga Vladimir Mara me 168 pikë dhe Dorina Bejko me 158 pikë. Me këtë renditje prokurorët e rinj të SPAK bëhet Sotir Kllapo, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara ndërkohë skualifikohet Dorina Bejko.


Ditën e djeshme u zhvilluan intervistat jo më shumë se 45 minuta nga KLP për të gjithë kandidatët për SPAK.

1 Comment

  1. URRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA…..TANI SHPETUAM . TANI QE SPKUT JU SHTUAN EDHE CA KURVA TE REJA JA HODHEM FUKARALLIKUT …….UUUURRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu