• |
ide | kryesore

Rama: Brenda këtij muaji do hapet kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës pritet të hapet brenda muajit maj.

Kështu deklaroi Edi Rama në një intervistë në Opinion, duke theksuar se për të hapur kufirin nuk ka nevojë të merret vesh me asnjë.


“Ne do marrim vendimin dhe do hapim kufirin. Këtë gjë do ta bëjmë brenda muajit maj, nuk di t’ju them datën, por brenda majit do hapet kufiri dhe ju mund të vini”, – u shpreh Rama.

3 Comments

  1. Qeveria Kurti do bej mire qe te mos lejoj qytetaret e saj te vine ne Shqiperi pa u siguruar qe qeveria e Tiranes ka mare masat per nje plazh sipas rregullave te O.B.Sh.

  2. Por kur o Mashtrus Ordiner kur se na ke len Rrugeve o Moster per qefin tende se as nje Shtet ne Bot si ka len te vetit Rrugeve jan Riatdhesuar te gjith vetem ti moster se ruan per Polullin i semur mendor

  3. Tani qe shembe Teatrin Kombetar,iku Virusi o kriminel !?Tani e hape dhe prapanicen ti,ia arrite ti sfidosh artistet me forcen e shtetit se ndryshe….!?Je i marre fund,monster i biri i monstres dhe me pasardhes nje monster te vogel !Hajdut !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu