• |
ide | kryesore

Bilanci i koronavirusit/ 5 milionë të infektuar, 325 mijë viktima

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Koronavirusi tashmë shënon 5 milionë të infektuar edhe pse rreth 2 milionë prej tyre janë shëruar.


Viktimat numërohen të jenë 325 mijë nga COVID-19 ku kryesimin e mban SHBA.


Më shumë po vuajnë SHBA, Rusia dhe Brazili. SHBA është drejt rihapjes kurse këto dy të fundit duket se po kalojnë ‘pikun’ e koronavirusit në vendet e tyre.

Edhe pse Rusia nuk ka as 3 mijë viktima numri i të infektuarve mbetet i lartë në vendin me territorin më të madh në botë.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu