• |
ide | kryesore

FOTO/ Gjobitet infermierja që hyri me veshje transparente te pacientët me koronavirus

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks

Autoritetet drejtuese në një spital në Rusi kanë ndëshkuar me masë disiplinore një infermiere për shkak të sjelljes së saj. Infermieria 20-vjeçare emri i të cilës nuk është bërë i ditur, u shfaq përpara pacientëve me një veshje mbrojtëse transparente, por poshtë saj kishte vetëm të brendshme.


Kaq mjaftoi që fotot e saj të bëni xhiron e botës. Fotoja u arrit të shkrepej nga njëri prej pacientëve shtruar në spitalin e Tulës i cili më pas e shpërndau në rrjetet sociale.


Ai shkruan se asnjë nga pacientët nuk u ankua për këtë gjë. Por drejtuesve të spitalit nuk iu pëlqeu kjo sjelle dhe vendosën të marrin masa ndaj infermieres për fyerje të uniformës.

Infermierja 20 vjeçare u justifikua përpara drejtuesve të saj se ajo ishte shumë sek si për të mbajtur uniformën dhe se nuk e kishte vënë re se veshja mbrojtëse ishte aq shumë transparente.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu