• |
ide | kryesore

(VIDEO) Operacioni kombëtar anti-drogë/ 40 të shoqëruar, zbardhen emrat e të arrestuarve

Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga operacioni kombëtar antidrogë numri i të shoqëruarve ka shkuar në 40 persona.

22 persona janë arrestuar, bëjnë me dije burime për Lapsin.


Fillimisht procedimi penal u regjistrua nga Kukës, ndaj një grupi që kultivonte kanabis dhe më pas u përhap si hetim në gjithë Shqipërinë.

Po ashtu janë sekuestruar edhe disa kubikë kanabisi edhe pse ende nuk dihet sasia.

News 24 zbardhi emrat e të arrestuarve. Ata janë:

Durim Vata
Besart Dreni
Tarzan Veseli
Besnik Coka
Petrit Pashku
Benard Kordhaku
Kreshnik Murataj
Beqir Murataj
Shkëlqim Skacaj
Pal Pergjergji
Ramiz Cenaj

Arben Kalaja
Naim Kadiu
Akil Buna
Arben Bejko
Shpëtim Topuzi
Zejnel Mece
Ardiatik Hoxha
Rezart Tahiri
Sali Kovaçi
Arben Tuci
Zamir Myftari
Floriand Myftaraj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu