• |
ide | kryesore

Rama: Brenda majit hapim kufijtë e Shqipërisë, do nisë sezoni turistik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Brenda muajt maj kufijtë e Shqipërisë do të hapen. Kështu deklaroi Edi Rama nga foltorja e Kuvendit.

Kryeministri u shpreh se vendi do të përgatitet për sezonin e ri turistik, ndërkohë që nuk përjashtoi edhe një rikthim të valës së dytë të pandemisë së COVID-19.


“Brenda majit Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht. Kufijtë e Shqipërisë do të jetë të hapur. Ne do të përgatitemi për sezonin turistik. Jo duke i kërkuar që atyre që bëjnë zgjedhjen e gabuar, duke iu kthyer shpinë të madhit Shekspir. Ndërkohë që i kanë sytë të ngulur tek teatri. Nëse do vijë një valë tjetër, do të jetë më e rëndë sesa ajo që kaluam. Edhe për ne, sikur të përsërisim gjerat, duhet ta përballojmë me seriozitet që e përballuam.”, – u shpreh Rama.

7 Comments

 1. Parashikues i madh ky.
  Me kete Tirane xhungel betoni virusi do endet rrotull pallateve shumekateshw. Krim i pa pare ne Tirane. Betin beton beton.
  Nga lart duket si kandahar.
  Tani pas shembjes TK do hapet Tirana. Shiko mos rregullon dhe Koloseon se eshte me tulla te kuqe.
  Del nje qender tregetare aty.

 2. Po komiteti dhe biroja politike e shkencekareve te covid-it cte thane per pllazhin ??? Po blendi i klosit cte tha per ujin e detit ???? Meqe do lahemi ne det a ti fusim edhe nje te shpelame koqeve dhe kokes se k…arit qe te mos na kapi covid-i ???? Tani qe shqiptareve po i ngrefet, dhe si duken bathet do ti behet kercu, kerkoji ndonje mendim komitetit dhe birose si ta shpetosh bithen se nga poshte ke goja do ta nxjerrin …..

 3. Me e madhe ajo e dyta, ë?
  Dmth do vdesin nja 36000 meqe vdiqen vetem 18000 te vala e pare.. ..

  O kerme qe s’ka mortje te te marre persiper!!!

 4. E hapi edhe Italia dhe greqia, po ama Shqiperia pret rrezultate “te papara”..Me kete eshte e kote , tani i ka mbatur te tallet me veten..eshte psikopat, dhe po mundohet te kuptoje ku jane limitet e durimit te njerezve!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu