• |
ide | kryesore

Shkruan histori supermodelja Naomi Campbell

-Instant, Arkiva, Paparazzi, Slider
Model-Naomi-Campbell-arrives-for-the-Time-100-Gala-in-the-Manhattan-borough-of-New-York.jpg

“Naomi Campbell bën histori” është fjalia që ka pushtuar mediat ditën e fundit, pasi modelja me famë botërore habiti botën me veprimin e saj. Ajo duhet të shfaqej në kopertinën e revistës “Essence” me rastin e 50 vjetorit të krijimit të saj, mirëpo për shkak të pandemisë Covid-19 të gjithë menduan se modelja do ta anullonte. Në fakt, Naomi jo vetëm që nuk e anulloi, por habiti botën me bukurinë dhe thjeshtësinë e saj. Ajo e bëri vetë grimin e saj dhe realizoi një foto në kushte shtëpie, të shkrepur me kamerën e aparatit celular.


Kopertina e fundit: Naomi Campbell bën histori


Për herë të parë në histori, në kopertinën e një reviste është publikuar një foto e tillë kaq e thjeshtë. Pavarësisht grimit të thjeshtë, ndriçimit jo të duhur dhe faktit që nuk është prekur aspak nga dora e një artisti apo fotografi, Naomi ka shkëlqyer në kopertinën e “Essence”. Madje, ajo ndihet krenare për foton e saj.

“Ishte një kënaqësi e madhe dhe eksperiencë e pazakontë për mua që të realizoja setin fotografik për kopertinën e 50-vjetorit të krijimit të ‘Essence’. Ishte e trishtë sepse nuk ishim në gjendje të punonin për shkak të pandemisë, por gjithashtu më mbushi me shpresë dhe gëzim fakti që mundëm të përshtateshim.”- u shpreh modelja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu