• |
ide | kryesore

Situata politike/ Presidenti Meta takim 90 minuta me ambasadorët e BE

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në Presidencë ambasadorët e vendeve të BE-së.

Takimi ka nisur në orën 11:00, pasi Meta ka mbyllur takimin me drejtuesit e opozitës dhe ka përfunduar rreth orës 12:30.


Në takim ku ka qenë edhe ambasodori i BE-së Luigi Soreca është diskutuar për situatën politike, ndërkohë që pritet që në orët në vijim të ketë edhe detaje nga këto biseda.

Më herët ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka pasur një takim me këshilltarët e Presidentit.

3 Comments

  1. Dash. E kupton se cfar shkruan??
    Mos mendo vetem per tani po edhe per neser. E ke iden se si do ishte e nesermja, pa keta amabsdor?
    Kthjellohu pak, dil mere pak ajer. Karantina mbaroi.

  2. Po si nuk i mbajte pre dreke more zotnia President,se te paskan ardhe ne vakt dreke.Me gjithe keto sherbime qe i kane bere Rames keta ne fat e duan dreken prej Rames,por ai nuk han dot pa thithur pluhurin,ja la per detyre Metes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu