• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shembja e Teatrit, BBC: Protestuesit u tërhoqën zvarrë në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shembja e Teatrit Kombëtar në Tiranë është pasur nga një jehonë e madhe në mediat prestigjigjoze ndërkombetare. Edhe gjiganti britanik BBC i ka kushtuar një moment asaj që ndodhi në Tiranë.


“Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë ka çuar në përplasje të rënda midis protestuesve dhe policisë. Aktivistë dhe aktorë u tërhoqën zvarrë nga policia teksa godina 81-vjeçare u sheshua e tëra”, – thuhet në raportimin e BBC. ©LAPSI.al


2 Comments

  1. Kazanit, ne amglisht, si i thone???
    Po e ndjek te Kol Palla – eshte rende dhe sot do marre nje grusht opiatesh.
    Shpresojme ne overdoze.
    Linda me siguri do te fleje nga burri i pare sonte…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu