• |
ide | kryesore

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit njofton protestë URGJENTE sot në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të zhvillojë fillimisht një sot një tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Fillimisht Aleanca ka ftuar qytetarët e Durrësit të firmosin peticionin për rindërtimin e godinës së re njësoj si ajo e shembur. 


Më pas, Aleanca do të rikthehet në Tiranë për të mbajtur një tubim në orën 19:30. Ende nuk dihet se cili është plani për tubimin.


“Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e krimit duke rrethuar pronën e Teatrit Kombëtar! Nuk do të lejojmë të fillojnë punimet! Duam Drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë! #duamdrejtesi #jetojmeperliri” – thuhet në njoftimin e Aleancës. ©LAPSI.al9 Comments

 1. Ohuuuu… Mire e morem vesh.
  Duhet vepruar shpejt, qe te formohet partia. Po cili do lozi rolin e GRILLOS.
  Fundja artist jeni, rolet dini to lozni.

 2. e dhjeu protesten lsi me pd, tani shkojne vec militantet e kush shkon nuk eshte gje tjeter vec militant partie

  1. kjo nuk esht kauze vec artistike; kjo eshte politike sepse teatri eshte afaire korruptive dhe km tejkalon kompetencat ; nuk jan ndjekur ligjet e procedurat per ta shembur si ne cdo vend demokratik;nese opozita nuk denoncon e proteston nuk ben punen e saj

 3. Kemi 3 aktore kryesore per grillon varet ke do zgjedh gjyshi soros& co. lulushin liken ramses ?! gjyshi kishte fituar mire nga bursat duhet te jet kenaq shum. keshtu edhe letyrat do marin ndonje kothere.

 4. Postimi i saj në Twitter, vjen pas tryezës së Ilir Metës me partitë opozitare, ku ju kushtua rëndësi një forumi të quajtur Këshilli Politik, i cili sipas propozimit të Metës, do të merrte fuqi mbiparlamentare, për të miratuar reformën zgjedhore dhe për të bërë amendime të Reformës në Drejtësi.

  Propozimi i Ilir Metës duket se kushtëzon qartazi miratimin e reformës në drejtësi nga opozita me koncesione që Qeveria duhet të bëjë për reformën në drejtësi. Në një farë mënyre, Ilir Meta po përpiqet për herë të dytë, pas vitit 2019, të shkëmbejë hyrjen në zgjedhje me reformën në drejtësi.

 5. Me vrap dy komentuesit e pare qenkan leshuar. Kauza eshte per te gjithe qytetaret jo per njerin apo per tjetrin, por ju bythqirat e vegjel qe munguat prej 4 ditesh, me komentet, qenkeni leshuar sot pasi kauza juaj eshte vetem tju shkredhejne me gjithe sorollopin tuaj. Vetem nje pietje kisha per ju te sotmit, sufllaqet ja u japin perpara apo pas komentit qe beni ???

  1. Mos j’ua bej qejfin se s’jane promovuar akome qe te hane sufllaqe. Tani per tani jane ke byreku me gjize e pagurja e dhallit:)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *