• |
ide | kryesore

Dorëhiqet anëtarja e Këshillit Bashkiak Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-këshilltarja e LSI-së, Genta Mezini ka dhënë dorëhqjen nga Këshilli Bashkiak Tiranë.


Mësohet se Mezini e ka paraqitur dorëheqjen më 17 maj, ditën kur u shemb edhe Teatri kombëtar, por ajo ka argumentuar se arsyeja lidhet me shkaqe personale.


9 Comments

 1. Doreheqjen perpara kesaj e ka dhene edhe keshilltari tjeter komunist, me falni G-99-sh, Ervin Mete.
  U bene 2 deri tani….
  PANIKU PO BEN PERPARA

 2. Kane firmosur 37 monstra te Partise Socialiste shembjen e Teatrit Kombetar !Keta gjasme keshilltar,por ka edhe firmen e Sovjetikes prefektes se Tiranes!
  Ata qe nuk e kane firmosur u eshte kerkuar doreheqja nga rregjimi !
  Ne çdo mjedis ku tanime banojne,frekuentojne apo punojne realisht ndjejne perbuzje,perçmim dhe abondonim ,firmetaret fashiste te shqyerjes se Teatrit Kombetar !

 3. Si shembull eshte demokratik, e mbase e ka bere qe te marrin shembull shtetaret apo nepunesit e larte te pushtetit. Kjo lloje demokracie, nuk njihet, apo veprohet ne politiken pushtetare te vendit tone, sepse jane shume aresye mos njohja e doreheqjes. Per kete le te themi qe te jete shembull, e paste kemben mbare qe te terheqe edhe zullumqare mbrapa.

 4. Postimi i saj në Twitter, vjen pas tryezës së Ilir Metës me partitë opozitare, ku ju kushtua rëndësi një forumi të quajtur Këshilli Politik, i cili sipas propozimit të Metës, do të merrte fuqi mbiparlamentare, për të miratuar reformën zgjedhore dhe për të bërë amendime të Reformës në Drejtësi.

  Propozimi i Ilir Metës duket se kushtëzon qartazi miratimin e reformës në drejtësi nga opozita me koncesione që Qeveria duhet të bëjë për reformën në drejtësi. Në një farë mënyre, Ilir Meta po përpiqet për herë të dytë, pas vitit 2019, të shkëmbejë hyrjen në zgjedhje me reformën në drejtësi.

 5. Ore komentues lsi dhe pd nuk moren pjese ne zgjedhje,ma shpjegoni pak nga doli kjo keshilltare e lsi qe paska dhene doreheqje,gjynak se merte gjithe ate lek ne muaj plot 9000 lek

 6. Dhane doreheqjen ????? Kesaj ne gjuhen popullore i thone “po laj mutin me shurre”. Ajo “puna” atje tek keshilli i ndrikullave te bashkise nuk eshte pune qefi, por keta qelbesirat e kane konsideruar si xhiro “po kaloj nje here andej hedh nje firme marr rrogen dhe iki ne qef tim kur te dua…”. Demin e bete more qelbesira, tani prisni se ka edhe llogari per te dhene

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu