• |
ide | kryesore

Pandemia, Rama tregon si do të jetë lëvizja në fundjavë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se edhe kjo fundjavë do të vijojë të jetë gjysmë e bllokuar, njësoj si e shkuara. Përmes një statusi në Facebook, Rama shkruan se kjo fundjavë do të vijojë të jetë njësoj si e shkuara dhe uron që qytetarët t’ja kalojnë sa më bukur.


“Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara. Ta kaloni sa më qetë,”- shkruan Rama në statusin e tij në Facebook.


Por si ishin oraret javës që shkoi?

E shtuna u lejua që të kishte hapur vetëm marketet dhe farmacitë, ndërsa e diela ishte totalisht e mbyllur. Përjashtim bëjnë të gjithë ata që kanë autorizimin për të lëvizur me mjetet e tyre dhe për punë.

5 Comments

  1. Ahaha ik mor te qifsha rropt o psikopat, u sfumua hajvanlleku jot .. s’te pjerdh me njeri rrugeve do rrime hajt na ha te mezit o shpifesire e qelbur

  2. Hajvani nuk ka tregu asgje , ka qene dru me koka dhe ka shkrujte nji budallalek , per cfare i le markatat hap kur njerezit nuk duhet te dalin , mjere ne per cilin kemi ne krye

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu