• |
ide | kryesore

Rama: Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën e me partnerët e Reformës në Drejtësi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasi presidenti Ilir Meta deklaroi sot se në 8 prill i kishte dorëzuar kryeministrit Edi Rama një projekt-platformë, vjen një reagim nga ky i fundit. Përmes një mesazhi në “Twitter’ kreu i qeverisë mohoi faktin se kishte marrë një platformë të tillë.

Ai theksoi se ishte gati të ulej në një tryezë me Metën, opozitën brenda/jashtëparlamentare e me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t’i vëmë pikat mbi “i” të gjitha pikave të të gjitha palëve.


Mes të tjerash Rama theksoi se tryezë do të jetë me karta të hapura.

REAGIMI I RAMES 

Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën brenda/jashtëparlamentare e me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t’i vëmë pikat mbi “i” të gjitha pikave të të gjitha palëve në shqip/anglisht, se teatri ra, iku e na la🎭 Jemi në prag të miratimit të Planit të Veprimit për Negociatat në Këshillin Kombëtar të Integrimit, s’ka rast më të mirë që Presidenti, Opozita, Institucionet e Drejtësisë, Partnerët Ndërkombëtarë për Drejtësinë dhe Integrimin, të mblidhen URGJENT në një tryezë me karta të hapura. Presidenti t’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika! Opozita t’i lerë ultimatumet trupore e sharjet fëminore! Të dy bashkë ta lenë teatrin e mbledhjeve të komitetit të shpëtimit, se Shqipëria, parlamenti, qeveria, s’kanë kohë të luajnë “e ka kush e ka” dezhurnin🎭

Rama Fb

7 Comments

 1. e nxorre koken legen do me bo pis te tjeet pasi do ulesh me ata per zuumet qe bere vete

  RAMA ESHTE ARSEYJA E DESHTIMIT TE REFORMES NE DREJTESI

  NUK BEHET REFORME ME AGRON FATMIR XHAFAJN babai i drejtesise ne shqiperi – sigurims hetues prokuror i enver Hoxhes

  as me Dvoranin

  as me Kraja-n

  u be reforma nga Sigurimsat, Hetuesit, dhe zarat e Soros ne shqiperi

  ptuuuuuuuuuuuuuu Edi Rama more funderrine burgjesh

 2. Foli mashtruesi,shqiptari më i pabesë dhe më i lig i te gjitha kohrave!Ne momentin qe opozita u ul me ty o jashtqitje per te bashkpunuar per sistetmin zgjedhore,ti shembe Teatrin,i bindur se opozita nuk do te terhiqej nga bashkpunimi,sepse do ti mbetej faji asaj.Ti e ekzekutove Teatrin ne mes te Tiranes,ashtu si ekzekutove edhe Artan Santon qe nuk e permend më kush.Ne kete gjendje katastrofale ku ndodhet sistemi drejtesise ne Shqiperi,nuk ka te dytë ne historine Botrore.Ne nje vend Europian,Edvin D’Rama do te ishte ekzekutuar si Musolini.

 3. Shkurt dhe saktë, SHBA bënë të qartë se reformat nuk janë një mundësi e artë për të bërë pazare dhe lojëra.

  Të gjitha këto reagime brenda më pak se 24 orësh vijnë në një kohë kur Ilir Meta duket se nuk ka hequr dorë nga ‘fiksimi’ për ta prekur me çdo kusht reformën në drejtësi. Duke menduar se halli i tij është edhe i të tjerëve, presidenti po tenton me përpjekjet e veta për ta rrëzuar atë.Duroni dhe pak o zigur me shpellkaret dhe do i kuptoni me mire mesazhet amerikane,reformen duhet ta cim gjata dhe jo fatmiri se Qimi eshte pinjolli komunist I rustemit te salihut ne gjykaten e larte,duhet te ishte gjini dhe toma atehere ju shpellkare do masturboheshit,por reforma ja u la thate

  1. booooo sa rrot kari qe je,gjysmen e tekstit e ke me fjalen “Shpellkar”. Si duket gjuha shkon aty ku dhemb dhembi, dhe ti vetem kar-shpellash dashke. O plak, beji nje nder vetes, ik bej joga si “njoni” se do i japesh pak oksigjen trurit e mbase do lidhesh noj fjale tamam.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu