• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shikoni si u shemb pallati 6-katësh sot në Durrës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur sot me shpërthim të kontrolluar, një objekt pallat, 6-katësh në lagjen 7 Durrës.

Objekti, pas ekspertizës së thelluar, rezultoi i dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nentorit dhe paraqiste rrezikshmëri. 


Për prishjen e këtij objekti, IKMT hapi 350 furnela (vrima) dhe përdori 8.5 kilograme lëndë eksplozive c4.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu