• |
ide | kryesore

Basha mesazh për 28 vjetorin e vrasjes së Falcones: Frymëzim për magjistratët, ndëshkim i korrupsionit politik dhe krimit elektoral

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha shpërndan postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone.


“Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij. Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve në bashkëpunim me krimin e organizuar, janë parakusht për integrimin e 🇦🇱 në 🇪🇺”, shkruan Basha.


 

9 Comments

  1. Po ti Soreca ku ishe kur u prish Teatri dhe nuk gjendeshe ne teefon ??? E hengre premtimin. pa pie integriteti. mos e zer ne goje Falkonen se e ben pis nje bastard si ti Soreca

    Bastard!

  2. Te ishte basha ne vend te flacones do i fuste nje marreveshje me ata mafiozet per qef, kaq pjesa juaj kaq e imja dhe hajt shnet……ska nevoj as per bomba as per heronj

  3. Një ditë pas thirrjes së SHBA-së, opozita letër Gjiknurit dhe Hajdarit: Ejani takohemi të hënën për ‘Zgjedhoren’Po keto te lulushit thane qe nuk di jemi fasad,tani do meremi me teatrin kara katin skemi pune me zgjedhoren,sot qenkan zbythur keta te lulushit,cfare Po i ben ky loqja lulush pd nuk ka per tja bo njeri tjeter ne qoftese do ekzistoj pas 21

  4. Basha ze ne goje Falkonen! Neser do shohim Edin! e pasneser Berishen! Mire thote populli: Te keshe dy bythe, nja ta mbash e nje ta çash!!!!!

  5. Karantina apo ndoshta mosha e thyer, ende nuk e dime, po japin efekte te pakthyeshme te Sali Berisha. Pasditen e sotme ai publikoi një lajm, nga ato te qytetarit dixhital qe shpesh e nxjerrim bllof, sikur kunati i kryebashkiakut i Erion Veliaj kishte bërë dasmë në kalanë e Arbanës. Por, nuk kaloi shume dhe Berisha e fshiu postimin, duke kuptuar se Veliaj nuk ka kunat, pasi bashkeshortja e tij eshte vajze e vetme.

    Gjithsesi, lajthitja e Berishes mbeti. Nuk dihet nese dikush tallet me doktorin në këtë moshë, por kjo nuk është hera e parë që ai bëhet përhapës i fake neës nga faqja e tij në FB. Ka dhe nga ata që thonë se në fakt, me këtë goditje “alla kunatçte” Berisha ka dashur të godasë Lulzim Bashen sepse pikërisht kunati i tij quhet Erion. Të jetë kjo vallë arsyeja e lajthitjes së doktorit këtë pasdite maji?

  6. Komente me prapanice, thote populli, por kush e ka degjuar ne kohen e Falcones, ai ish nje prokuror qe nuk bente pazare me mafien, i degedisi, i arrestoi, deri sa ata e vrane ne menyre barbare me hedhje ne ere. Basha, kerko qe edhe tek ne ne sistemin e drejtesise te dale nje i tille, qe tua dergoi sinjalin se po vendoset drejtesia, por ketu, maskarada e mos denimeve te boseve, hajduteve, shperdorueseve, abuzueseve me parate e taksa pagueseve , eshte problemi me i madh qe egziston, e qe eshte disi i trasheguar, por tia leme ne dore, krye banditit Rama, e e rrufiti edhe drejtesine per qellimet e erreta te tije, e qe kurre te mos bien ne doren e drejtesise kupola e mafiozet zinxhir te tije, e ka cuar sistemin mbare shteteror ne kapitullim. Prandaj, duhet nje, por nje qe tua shkule rrenje e dhemballe mballonave rilindase qe me te pa fytyre na shiten engjej, me shpirte katili.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu