• |
ide | kryesore

Fiter Bajrami dhe koronavirusi, Maqedonia e Veriut izolim 48 orësh

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut njoftuan sot se kanë vendosur një orë policore e cila do të çojë në shtetrrethim 42-orësh pa ndërprerje. Ajo fillon nga ora 11:00 të së dielës dhe përfundon mëngjesin e së martës, ora 05:00. Turqia ka marrë gjithashtu masë ekstreme për shtetrrethim 4 ditor. Kjo ndodh për shkak të Festës së Fitër Bajramit dhe besimtarët myslimanë e festojnë rregullisht, por qeveria për të evituar grumbullimet dhe tubimet në kuadër të masave për COVID-19, ka vendosur orën policore.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu