• |
ide | kryesore

Gjendet pa jetë futbollisti: 24 vjecari ishte rritur në moshat e PSG

-Instant, Sport

Mbrojtësi francez 24 vjecar Jordan Diakase ka humbur jetën në moshën 24 vjecare në Paris. Nuk janë zbuluar ende shkaqet e vdekjes së futbollistit, lajmin për të cilin e ka dhënë klubi i tij aktual, AS Furiani-Agliani, klub i divizionit të tretë. Shoqëria shprehet e “tronditur dhe i gjendet pranë familjes së Jordan”.

Diakase mbërriti tek Furiani në korrikun e vitit të kaluar. Mbrojtësi e kishte nisur karrierën në moshat e Psg, në të cilët në 2012 ishte përfshirë në skuadrën B. Nuk arriti megjithatë të bënte kapërcimin në kualitet, duke u larguar nga Psg në 2015. Pa kontratë, mbrojtësi kishte luajtur më parë për Chaux-de-Fonds e pastaj NK Rudes.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu