• |
ide | kryesore

Mbylli Shqipërinë edhe për Bajram, Rama humbet qetësinë: Zoti u ktheftë ndonjë pikë nga vaji i kandilit të arsyes që u ka shterrur krejt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama sulmoi me fyerje ata që e kritikuan pasi mbylli Shqipërinë pikërisht në fundjavën e Bajramit.


Reagimi i plote


Komitët patriotë dhe parimorë të Shqupit e të Lalzit, që prej vitesh përleshen për popullin e shtypur dhe shfaqen si çeta e Shahin Verdhës së Vitit të Mbrapshtë, herë me molotov e me gurë, herë me mandatin e djegur e herë me kafkën e Hamletit në dorë, kudo e kurdo ne të tjerët përpiqemi të ndryshojmë për mirë Shqipërinë e të ndërtojmë vepra të reja, pasi sakrifikuan jetën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtarë, janë ringjallur si besimtarë të flaktë të profetit për të nxitur komunitetin musliman t’u bashkohet Revolucionit të tyre Imagjinar për Bajram!
Zoti u ktheftë ndonjë pikë nga vaji i kandilit të arsyes që u ka shterrur krejt, se tjetër derman për ta kjo tokë nuk ka.

-PASI KEMI BASHKËPUNUAR KËTO JAVË ME KOMUNITETET FETARE DHE KEMI PËRGATITUR PROTOKOLLET E SIGURISË SHËNDETËSORE, DUKE MARRË TËRË PROPOZIMET E TYRE, JEMI GATI TË VENDOSIM ÇELJEN E AKTIVITETIT TË TEMPUJVE NGA JAVA E ARDHSHME, ME TË GJITHA KUFIZIMET PËRKATËSE, DUKE E NISUR NESËR ME KËMBË TË MBARË E ME BEKIMIN E DRITËS SË DITËS SË BUKUR TË KALENDARIT TË BESIMIT

DUKE JU URUAR MEGJITHË ZEMËR BAJRAMIN BESIMTARËVE MUSLIMANË, UROJ EDHE QË HAPJA E XHAMIVE (NËN KUJDESIN E MADH TË DREJTUESVE SHPIRTËRORË TË KOMUNITETIT PËR RESPEKTIMIN E PROTOKOLLIT TË PROPOZUAR PREJ VETË ATYRE) TË JETË NJË OGUR I MIRË PAQEJE E MIRËSISH, PËR TË GJITHA KOMUNITETET DHE VETË SHQIPËRINË E SHQIPTARËT NË KËTË KOHË JO TË LEHTË

28 Comments

 1. Ky eshte nga klani i othodhjaksise..e ka treguar qe kur ka mbushur pallatet me korcare, arumune dhe himarjote..Idiotet e tepelenes i mban per gomere te dhunshem

  1. Cke kunder ortodokseve o bastard? Je grek qe i ndan shqiptaret ne ortodokse dhe jo ortodokse, apo punon per greket? Pleher

   1. Mos u prek! Je gje ne qeverine e rames apo ne PS..se dukesh i majmur..Me keto “shqipetarizme” doni te justifikoni vjedhjen qe po i beni ketij kombi qe ne gjenezen e pavaresise..tashi reflekto dhe pastaj flasim..bie ere myku qishe e grekut!

  2. Kesaj i thone me nje gur te vrasesh dy zogj. Me nje koment shave korcaret,himarjotet, ortodokset qe eshte feja e dyte me e madhe ne vend. Te ka futur njeri per te bere ndarje fetare?

   1. Ai qe permend PS permend Korcaret ortodokse, Himarjotet, dhe Arumunet..Ata qe po thithin gjakun e ketij vendi..Te tjeret jane sklleverit qe paguajne taksa per ta..Zaten e kane zakon “me mire callmen sesa thiaren”

 2. Ndjesia e te qenit pronar i ketij vendi, te con deri ketu. Deliri madheshtise, arroganca, fodulleku, psikopatia, pasuria marramendese, te gjitha keto jane arsyet pse nje kryeminister rreshket ne kete situate.
  Fjalimi ne parlament, frymemarrja e veshtire, ankthi dhe frika qe shfaqte tregon qe i ka ardhur fundi. Me kujtoj fjalimin e fundit te Causheskut ne mitingun e tij te fundit. Eshte fatkeqesi e madhe per kete komb, qe nuk arrin te nxjerr nje lider, nje burre shteti.

  1. Lidera ka ky vend, por i vrasin sapo ngrenë kokë. Është një murtajë e keqe që e ka kapur këtë vend. Keta jane nje grup i përbashkët shumë të rrezikshëm.

 3. Një ditë pas thirrjes së SHBA-së, opozita letër Gjiknurit dhe Hajdarit: Ejani takohemi të hënën për ‘Zgjedhoren’Te me thote dikush nga ju cecenet gjithologe,pse u zbuth basha kush e pickoje loqen?

 4. “Dy miloin shqiptareve ju ka mbaruar vaji i kandilit te arsyes”; Kurse bastardit: vaji i instikti te vjedhes nuk I shterron kurre! Eshte bere i çmedur komplet! Si or doç? ti je nje, dhe je turpi i ketij vendi, shkon deri atje sa te duket mendja jote e perçudnuar, qenka mbi mendjen e gjithe shqiptareve, o prostitute e gjuhes ! Je nje koqe, qe per te ngjashem veten ke; o kellire idiot! Asnje mut si ti, ne historine e njerezimit, nuk ka guzuar ta thote kete, o bajge. As endhjeri nuk ka guzuar ti thote keto gjere qe nxjerr goja jote e qelbur!

 5. Nese ka nje anti shqiptar ky vend ai je ti o i gjati ine , nese ka nje islamofob ky vend ai je ti o i gjati ine . Jo me kot ne shkrimet e mia te quaj veremin e ketij vendi , te quaj mallkim per kete vend , ti je djalli i ketij vendi , ti je ligesia dhe e keqja e ketij vendi .
  Si ka mundesi qe menjehere mbas ardhjes tuaj ne pushte ne 2013 filloj nje vale antiislamizmi i shfrenuar ? Si ka mundesi qe ne portalet qe kontrollon dhe drejton ti bashkeme nje dore te fsheht( te zeze) zbrazet gjithe ai mllef , gjithe ajo blasfemi e paimagjinueshme , gjithe ai vrer i pakonceptueshem ndaj myslimaneve Shqiptar dhe anjegje nuk ndodh por veçse promovohet nga ty dhe kjo dore e zeze ? Si ka mundesi qe akuzon dhe denon myslimanet per antisemitizem kur ishin po keta myslimane qe rrezikuan pasurine dhe jeten e tyre per ti mbrojtur ata nga nazizmi pa interesin me te vogel ? Si ka mundesi qe tek mero zhuli jane mbledh gjith antiqiptaria , te gjithe antiislamistet , te gjithe greket dhe filogreket qe vetem vjellin vrere kunder shqiptareve , kunder shqiperise , kunder myslimaneve dhe dhe kunder çdo vlere te shqiptarise dhe asnje perpjekej sikur edhe e vogel nga ana jua nuk behet per ta frenuar kete fenomen (nga me te rrezikshmit per te mos thene me i rrezikshmi ) por perkundrazi promovohet nga ju dhe nga mbeshteteit tuaj me pagese ? Si ka mundesi qe tek mero zhuli keta flasin pa piken e frikes dhe me nje urrejtje patologjike per shqiptaret ne pergjithesi dhe per ata mysliman ne veçanti , me shume se çdo te flitej ne mes te athines dhe asnjegje nuk ndodh por perseri promovohen ? Guxo qe ne nje vend periferik te athines apo beogradit te thuash se edhe Iliret jane autokton dhe e shikon se çdhune verbale dhe fizike te pret . Kur keta nuk lejojne lejojne por perkundrazi te denojne te thuash te verteten atehere pse ne lejojme qe tthuane genjeshtra dhe te futen ndasi te tilla ne portalet dhe televizionet tona? Si ka mundesi te lejohet dhe te mbyllen syte kur ato qe thuhen ne disa portale , ne shume emisione televizive çudisin edhe nje alien dhe jo me shqiptaret dhe prape nuk nderhyet por promovohen ? Si ka mundesi qe ne keto protale antishqiptare promovohet nga dita ne dite dasia krahinore , dasia fetare dhe vreri antishqiptar dhe ju rrini e ferkoni xhepat dhe barkun ? Pse lejohen dasi te tilla(sidomos ajo fetare) kur koha dhe historia na ka treguar se dasi te tilla te çojne ne vellavrasje dhe se vellavraset kane zgjatur me shekuj .Kujt i sherbejne dhe uje ne mullirin e kujt çojne keto dasi o i gjati ine ?
  Ta them une o i gjati ine , keto ndodhin sepse i pregatite dhe i organizove gjerat ti me paramendim qe ne 2013 , keto ndodhin sepse keshtu deshiron ti , keto ndodhin sepse ti je koka e gjithe kesaj dore te zeze antishqiptare dhe anti myslimane . Çdo gje eshte e pregatitur prej teje dhe te gjithe antishqiprareve prej kohesh .
  Ti ,o i gjati ine , kujton se ne nuk i shohim keto ? Ti kujton se nuk i degjojme apo nuk i kuptojme? Jo or jo , ne shohim dhe degjojme me se miri dhe i kuptojme gjerat shume e shume me mire se ju provokuesit e ndyre , ju nxitesit zemerzinj te antishqiptarizmes , ju nxitesit shpirtezinj te dasise fetar e krahinor , ju nxitesit pa din e iman qe per zot njihni parane dhe per vlla keni djallin . Por ne , si vllai me i madh dhe me i miri nder vllezerve heshtim , mbyllim nje vesh , mbyllim nje sy , jo se kemi frike , jo se ndjehemi inferior jo se nuk kemi force. Perkundrazi , ne heshtim dhe mbyllim nje vesh e nje sy per te miren e ketij vendi dhe te gjithe shqiptareve . Heshtim sepse , si pjesa me e mire e ketij vendi e duam shqiperine me shume se çdo gje , heshtim sepse i duam te gjithe shqiptaret e çdo krahine apo çdo feje qofshin , heshtim sepse e duam shqiperine , heshtim sepse ne e krijuam kombin Shqiptar .
  Mos harro thenien e Faik Konices o i gjati ine . Te qenit maxhorane myslimane i cungoi troje e ketij vendi por nese Shqiptaret nuk do ishin mysliman ky komb nuk do te ekzistonte .
  Shqiptar , Edi Kristaq Rama eshe anti myslimani numer 1 por mbi te gjitha eshte antishqiptari numer 1.
  Shqiptar , perbuzeni , perçmojeni , lereni te mbytet ne zullumin e tij kete djalle e pjelle djalli . Le ta marre denimin nga drejtesia e te Madhi Zot , e cila ndoshta edhe vonon por e sigurt eshte qe kurre nuk harron .
  Uroj te gjithe myslimanet Shqiptar dhe gjithe Shqiptaret GEZUAR BAJRAMIN . Mysliman , ju qe e krijuat kete komb, mos bini preh e provokimeve te antishqiptareve , duajini dhe respektojini ashu siç i keni dash dhe respektuar gjithmone vellezerit tuaj dhe vendin tuaj pavaresisht fese , krahines dhe idese . Mysliman , ne çdo hap qe hidhni dhe ne çdo fjale qe flisni ne mendje dhe ne shpirt te keni Allahun . Çdo gje qe behet dhe niset me Bismilahi dhe ne emer te Allahut behet per ju , familjen tuaj dhe per shqiperine .
  Kristiane , kudo qe jeni mos bini preh dhe te beheni vegel e antishqiptareve . Ju jeni vellai jone me i vogel dhe me i dashuri nga vellezerit . Te dashur vellezer kristian , ne çdo hap qe hidhni dhe ne çdo fjale qe flisni , bejeni ne emer te Krishtit (azret Isai) sepse çdo gje qe e beni ne emr te tij eshte rruga me e drejte per ju .
  Shqiptar mysliman , kristian , ateist apo i çfaredolloj feje qofsh nga zemra dhe shpirti ju uroj gjithe te mirat e kesaj bote juve , familjes tuaj , miqesise dhe shoqerise tuaj . Mos harroni dhe mbajeni gjithmone vath ne vesh : Mos u ndikoni nga antishqiptaret , ne radhe te pare ne jemi vellezer te nje gjaku dhe kemi te njejten ADN . TUNG

 6. O Gomar Rama, po na cave trapin me kete shprehje. Ta thote dikush me mend ja vlen, po ti o gomar ske as kandil,as vaj as fitil.
  Do mbahesh mend ne histori si KM me rrot kari e me hajduti qe ka pas Shqiperia ndonjehere.

 7. Kandil fikuri, Rama, me monologjet, e permbajtjen e tyre, po verteton sasine eurone te shterruar per llogjike, e kuptimin shoqeror. I mbaruar, shterruar, i fundosur i kapitur, sepse e ka kuptuar qe me mashtrim, e maskarallek nuk mbahet pushteti. Lereni korona Ramen, qe te ngordhe si virus, nga anti trupi POPULL, e do e shihni se kush eshte ky bastard.

 8. O i degraduar USA ka me mijra te vdekur dhe se presidenti Tramp qe ti e ke per zemer(Tramp) tha qe neser te jen tempujt e feve hapur pasi njerzit falen dhe se aty ndjejn njefar kenaqesie per zot e per shpirtin e tyre,??? Ndersa ty o i mjere i pa familje i pa fe, te vje inat me duket qe s te pjerdh njeri dhe ke ne dor kete ligesi beje ore plere beje se i ke ditet e numuruara.

 9. Karantina apo ndoshta mosha e thyer, ende nuk e dime, po japin efekte te pakthyeshme te Sali Berisha. Pasditen e sotme ai publikoi një lajm, nga ato te qytetarit dixhital qe shpesh e nxjerrim bllof, sikur kunati i kryebashkiakut i Erion Veliaj kishte bërë dasmë në kalanë e Arbanës. Por, nuk kaloi shume dhe Berisha e fshiu postimin, duke kuptuar se Veliaj nuk ka kunat, pasi bashkeshortja e tij eshte vajze e vetme.

  Gjithsesi, lajthitja e Berishes mbeti. Nuk dihet nese dikush tallet me doktorin në këtë moshë, por kjo nuk është hera e parë që ai bëhet përhapës i fake neës nga faqja e tij në FB. Ka dhe nga ata që thonë se në fakt, me këtë goditje “alla kunatçte” Berisha ka dashur të godasë Lulzim Bashen sepse pikërisht kunati i tij quhet Erion. Të jetë kjo vallë arsyeja e lajthitjes së doktorit këtë pasdite maji?

  1. Ueeee ca paniku paska perhapur. U panikove ti se nuk ishe i ftuar ne dasem? A kar me zile qe je, vazhdo me Berishen qe ka 7 vjet qe ka mbaru pune. Kurioz, kaq i lumtur je me kete qeverisje qe cdo dite ka nga nje skandal? Nese po,sinqerisht, votoje deri ne vdekje sepse e meriton.

 10. Ky te genjen diten me diell
  se i punon -Kandili-me -”miell”
  nje here ne mengjez e mbush
  tere diten -do ti thuash –USH-

  ze gerthet dhe mashtron
  shkumbavitet ,syte cakron
  ze e flet me -eufori-
  sikur ka bere mrekulli

  se njeh veten ky -menxyre-.
  qe coi vendin ne diktature
  ti o popull dele o i mjere
  mos rri si i dhjere

  e shikoni ku perfunduat
  ne arrati te gjithe shkuat
  ae shikoni more aman
  qe s’ju le te -fali-as per Barjam.

 11. Nuk eshte problemi thjesht se km eshte antiislamik. Km shqiptar nuk ka urrejtje te vecante, ka urrejtje te pergjithshme dhe per kedo. Eshte kompleks psikologjik i tiji, ka qene viktime e bullizmit ne femijeri dhe rini dhe do te hakmerret tani qe ka dicka ne dore. Dicka qe ia kemi dhene vete. Ia kemi dhene me deshire, ia kemi falur, ia kemi shitur, kjo pak rendesi ka. Rendesi ka qe ai e ka dhe e shfrytezon ne menyren me te mire. Mos mendoni se ai urren muslimanet dhe do katoliket apo orthodokset. Jo. Ai i urren te gjithe njelloj. Ne fillim te ndryshimeve, km aktual, thone kapte te jatin nga jaka e kemishes dhe i thonte qe duhej te varej ne litar sebashku me komunistet e tjere. Para tre muajsh perqafonte nje kriminel komunist 100 vjecar. Eshte person me probleme te renda psiqike pasoje e keqtrajtimeve te pesuara ne femijeri. Mjafton te krahasosh vetem qendrimet e tij ne lidhje me covidin per ta kuptuar kete. Sot sipas lajmeve ka patur protesta ne Madrid. Protesta ishte e thjeshte, njerez me makina i binin borive dhe vuvuzelave duke kerkuar doreheqjen e qeverise per masat drastike. Po ne Shqiperi a ka makina? A mund te dalin njerezit e te bejne te njejten proteste qe bejne spanjollet?

 12. Ky s’ka din as iman.
  Ky është i tëri djall apo shejtan.
  Ky ka ndrruar emër dhe fé.
  Si nuk i bjen një rrufé.
  Ky sharlatan.
  Na kërrnaqi me ironi,
  me batuta e humor të zi.
  bariu i kriminelëve,
  ujku si çoban i deleve.
  Kolateral i krimit,
  Koronavirusi i të gjitha sëmundjeve
  dhe i mjerimit.
  Rrufjan politik i shitur,
  I paditur dhe i babëzitur.
  Na more lirinë,
  shkatrrove demokracinë.
  pushteti pa kufi të ka vërbuar,
  veshët i ke të bllokuar,
  fare je shurdhuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu