• |
ide | kryesore

Peticioni për teatrin, aleanca mbledh firma në Shkodër

Arkiva, Lajme, Të fundit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës dhe Durrësit, tashmë ka shkuar në Shkodër për të mbledhur firmat për peticionin. Kujtojmë se një javë më parë, u shemb Teatri Kombëtar në Tiranë.

Aleanca kërkon rindërtimin e godinës së Teatrit Kombëtar siç ishte në të njëjtin truall dhe për këtë po mbledh firmat për një peticion.


Burime për mediat, bëjnë me dije se firmat po mblidhen në oborrin e Teatrit “Migjeni” në Shkodër, artistët e të cilit kanë mbështetur iniciativën e kolegëve të tyre në Tiranë.

Mësohet se një grup me forca policie po vëzhgojnë situatën pranë teatrit në Shkodër. Kujtojmë se një javë më parë, fadromat shembën godinën e Teatrit Kombëtar, akt i cili u shoqërua me protesta nga aktivistë, artisë dhe drejtuesit e opozitës.

Qendër e debatit nuk është vetëm shembja e veprës kulturore, por dhe dhuna që policia ka ushtruar ndaj aktivistëve, gazetarëve dhe artistëve. Mes protestuesve, pati edhe disa të shoqëruar.

15 Comments

  1. Simboli gjithmone ta prish terezine, astrit!
   Lideri yt sumprem i ka ditet e numeruara gjithsesi. Shpresojme te overdoza gjithashtu

  2. Mire o shoku Astrit. Nese ke halle mos na caj trapin ketu me komente zgjyre, por drejtoju pordhalit te karoministrit tend makut. Kjo nuk eshte ceshtje halli or kaqol, eshte ceshtje, ndergjegje, dinjiteti dhe memorie kombetare, por ti dukesh qe je kastravec, ne rastin me te mire ndersa ne rastin me te keq je kelysh i bandes rilindje

 1. Karantina apo ndoshta mosha e thyer, ende nuk e dime, po japin efekte te pakthyeshme te Sali Berisha. Pasditen e sotme ai publikoi një lajm, nga ato te qytetarit dixhital qe shpesh e nxjerrim bllof, sikur kunati i kryebashkiakut i Erion Veliaj kishte bërë dasmë në kalanë e Arbanës. Por, nuk kaloi shume dhe Berisha e fshiu postimin, duke kuptuar se Veliaj nuk ka kunat, pasi bashkeshortja e tij eshte vajze e vetme.

  Gjithsesi, lajthitja e Berishes mbeti. Nuk dihet nese dikush tallet me doktorin në këtë moshë, por kjo nuk është hera e parë që ai bëhet përhapës i fake neës nga faqja e tij në FB. Ka dhe nga ata që thonë se në fakt, me këtë goditje “alla kunatçte” Berisha ka dashur të godasë Lulzim Bashen sepse pikërisht kunati i tij quhet Erion. Të jetë kjo vallë arsyeja e lajthitjes së doktorit këtë pasdite maji?Zagaret dihet ku jane dhe cfare bejne nen urdherat e salihut

  1. Ethem Lalaj i paemer ora 20.58
   Respekte qe ti dhe disa qelbaniker taleban te SHURRICAVE te Nastradin Rames,lexoni LAPSI,SYRI e te tjera portale qe diskreditojne fytyren(te pa fytyre )te rregjimit PS-ist.
   Ju lumte, ashtu duhet,dhe sa per komentet tuaja…. vari hebet!
   E sa per efektet, PLAKUT TE HEKURT,i keni ndjek para disa ditesh te OPINON-i i Fevziut.
   EFEKTET E BJESHKEVE TE PASTRA SHQIPTARE.

 2. Po ky loqja I ores 20 58 ska ngrene akoma sufllaqe me krimbat e bythes se Ed karucit ,qe ka ngelur takuar vetem te nje koment ,po shkruaj ndonje tjeter mor mbajtesia e samarit se na cave trapin ,akoma sje ngopur nga gjithe ata hunj qe merr ne komente .

 3. Ti shpellkar lab dhe ti tjetri e keni firmosur pedicionin ne tirone shkoder durres qe ta shtoni sa me shume shpellkare merni dhe te tjeret dhe shkoni ne cdo qytet se ju mbani dhe shume emra e keni per rrace,e pate dhe vete sa maloke te ardhur qe nuk dine cfare eshte teatri i kane thene qe kane prishur godinen e pd ne tirone dhe keta firmosen peticionin qe keta maloke as karta identiteti nuk kane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu