• |
ide | kryesore

Tirana jashtë karantine, kryeqyteti si ditë normale, rrugët dhe sheshet plot me njerëz

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndonëse këtë fundjavë duhet të dilnin pensionistët dhe prindërit me fëmijë deri në 14-vjeç, kryeqyteti ngjasoi me një ditë normale dhe lëvizje të të gjitha moshave. Bizneset e lejuara janë ushqimoret dhe farmacitë, por baret dhe restorantet vijuan punën si çdo ditë. 


Kryeministri Rama njoftoi të premten që fundjava do të jetë e njëjtë për sa i përket kufizimeve, por këtë të shtunë kryeqyteti ngjasonte me ditët e tjera të javës. Deri në orën 10 duhet të qarkullonin vetëm pensionistët, por gjatë kësaj kohe nuk munguan dhe moshat e tjera.


Banorëve siç duket u ka sosur durimi duke dhe thyejnë pothuajse gjithë urdhrat, por një pjesë e tyre shprehen se nuk janë vënë në dijeni për kufizimet.

Në urdhrin e ministrisë, thuhet që në fundjavë të qëndronin hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë, por sheshet e kryeqytetit ishin plot me qytetarë, ndërsa bizneset, përfshi dhe lokalet qëndruan të hapur duke mirëpritur klientët si në një ditë të zakonshme.

Kjo ka detyruar policin ë që të dalë në rrugë për evidentimin e bizneseve të hapura. Blutë kanë ndjekur praktikën e udhëzimit për mbylljen e lokaleve, duke i kërkuar që të ulin qepenat.

Krahas kontrolleve në biznese, policia intensifikoi dhe kontrollet në rrugët duke kontrolluar automjetet që hyjnë dhe dalin nga Tirana./ Ora

8 Comments

  1. Kush pjerdh per ate plakun e Surrelit aman, ai kafshe mendon se ka rubinetat e ajrit por s din gje gomari se pjerdh as ata qe paguan jo me taksa paguesit.

  2. Karantina apo ndoshta mosha e thyer, ende nuk e dime, po japin efekte te pakthyeshme te Sali Berisha. Pasditen e sotme ai publikoi një lajm, nga ato te qytetarit dixhital qe shpesh e nxjerrim bllof, sikur kunati i kryebashkiakut i Erion Veliaj kishte bërë dasmë në kalanë e Arbanës. Por, nuk kaloi shume dhe Berisha e fshiu postimin, duke kuptuar se Veliaj nuk ka kunat, pasi bashkeshortja e tij eshte vajze e vetme.

    Gjithsesi, lajthitja e Berishes mbeti. Nuk dihet nese dikush tallet me doktorin në këtë moshë, por kjo nuk është hera e parë që ai bëhet përhapës i fake neës nga faqja e tij në FB. Ka dhe nga ata që thonë se në fakt, me këtë goditje “alla kunatçte” Berisha ka dashur të godasë Lulzim Bashen sepse pikërisht kunati i tij quhet Erion. Të jetë kjo vallë arsyeja e lajthitjes së doktorit këtë pasdite maji?

    1. Mbylleni te cmendurin e surrelit e sa me shpejt,se ky ne terezi e ka.ai do justifikohet duke thene qe nuk eshte faji im per cfare kam bere.une i cmendur isha e faji eshte i juaji qe nuk me mbyllet ne cmendi.

  3. Nuk osht e vertet qe lokalet vazhduan punen si çdo dite! Ato subjekte qe u hapen i mbylli policia ( te pakten brenda unazes se vogel) .u sul policia a thu se e keqja eshte tek ata qe dun me punu me jetu! Vet ishin 1000 vet krah per krah me shemb teatrin! Apo ata nuk i ze virusi se jon vet” virus” per ne!

  4. Karantina apo ndoshta mosha e thyer, ende nuk e dime, po japin efekte te pakthyeshme te Sali Berisha. Pasditen e sotme ai publikoi një lajm, nga ato te qytetarit dixhital qe shpesh e nxjerrim bllof, sikur kunati i kryebashkiakut i Erion Veliaj kishte bërë dasmë në kalanë e Arbanës. Por, nuk kaloi shume dhe Berisha e fshiu postimin, duke kuptuar se Veliaj nuk ka kunat, pasi bashkeshortja e tij eshte vajze e vetme.

    Gjithsesi, lajthitja e Berishes mbeti. Nuk dihet nese dikush tallet me doktorin në këtë moshë, por kjo nuk është hera e parë që ai bëhet përhapës i fake neës nga faqja e tij në FB. Ka dhe nga ata që thonë se në fakt, me këtë goditje “alla kunatçte” Berisha ka dashur të godasë Lulzim Bashen sepse pikërisht kunati i tij quhet Erion. Të jetë kjo vallë arsyeja e lajthitjes së doktorit këtë pasdite maji?O kari ku i pe ti qe ishin 1000 police ke video digitale e salihut i pe o koqe qe luajne me trute e tua,e tha salihu e thua dhe ti,Po mona pse nuk flet per shoqerimin ne polici

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu