• |
ide | kryesore

Rama tregon çdo ndodhë me plazhet: Nga 1 qershori hapen kufijtë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa nga masat që ndryshojnë nga 1 qershori.

“Nga 1 qershori hapen kufijtë me fqinjët për të gjithë shqiptarët me pasaportë të Kosovës, Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë.


Në 1 qershor do hapen kufijtë, por jo plazhet. Sharjet e atyre që më shajnë nga Dhërmiu. Asnjë vend në Europë nuk i ka hapur plazhet, asnjë vend. Këtë javë mbyllet sistemi i administrimit të plazheve. Greqia do t’i hapë plazhet në korrik, Italia nuk ka vendosur ende. Ne do t’i hapim plazhet nga 1 qershori vetëm për hotelet. Do të jetë një autoritet licencues për të lejuar vendosjen e çadrave.

Kjo do të jetë java e fundit me kufizime, por fundjava do të mbetet pa makina edhe 2 fundjava të tjera për tu kthyer në tetor deri në mars të vitit të ardhshëm.

Deri në fund të muajit do të kemi një platformë për hapjen pjesë – pjesë të transportit publik” – tha Rama në një video në FB ulur poshtë ullirit të tij në Surrel. ©LAPSI.al

11 Comments

 1. Ky po e ban ma keq se ne kohen e diktatures! Me 30 viktima gjith ai gazep. Pfff ikni ne plazhe o milet se ska vend burgu per te gjith. Ka plot vende te qeta Shqiperia. Fuck ram drogaxhiu.

 2. Ik o rrote Kari se jo nuk te marrin me seriozisht njerezit po nuk do te na rruhet me se je apo nuk je. Per ty kthyer nga tetori deri ne mars. Deri atehere nga poshte deri ke fyti kemi per te ta nxjerre. Ketu do jemi e do shohim

 3. Na çave trapin o i rrjedhur. Gjithandej qeverite flasin ekspertet e shtabit te emergjencave. Qeveria degjon raportimet e propozimet e tyre, mbledh parlamentin dhe merr vendime ne baze te kushtetutes. Ty si te te ngrifet pala nga kokaina, ti nuk denjon as kishillin e ministrave ta mbledhesh e te nxjerresh ndonje VKM. Dhe Kimi i Korese do te kishte zili se dhe nga fcb fjala jote ligj

 4. Ah sa mire ja u ben. Ai bamp e ju ul kurrizin. Ore i lumte. Ky ja ka kaluar te gjitheve. Ju vjedh ,ju rreh,ju peshtyn dhe ne fund tall edhe bythen. Besa i lumte.

 5. Ky Neroni modern i Tiranes pasi e shkaterroi ate me betonimizimin qe i beri Tiranes, tani as vete nuk jeton ne Tirane. Tani nga bunkeri ku jeton sipas enderres qe shikon u jep urdher sklleverve kur do dalin te thithin ajrin e ndotur te Tiranes. Njerez mos u beni kavie. Cohuni se po ju marrin lirine.

 6. Kur e shite b….n si paraardhesit e tu qenefer nuk pyte njeri. Keshtu do te dhembi shum sado ti fusesh hundeve. ….Shijoje zgjedhjen tate .

 7. Berisha është i gatshëm për luftë fetare veç që të mbrojë pronat e vjedhura.

  “Sheshi Skëndërbe nuk është Meka

  Sali Berisha si Haxhi Qamili, Dum Babën!

  Ja kush është Sali Berisha!

  Është gati të fusë shqiptarët në luftë fetare për të mbrojtur pronat e vjedhura me këto skena

 8. Rame dukesh i lodhur vella. Ca ke?! S’te shoh mire.shfaq ankth frike pasiguri. Ca po ndodh me ty, je mire?! Po se mbajte dot terhiqu, vetem behe me nder. Se dhe keshtu si i zgerlaqur nuk te shkon. Je bere per te ardh keq. Flet brockulla, marrezira idiotsira. Kujt i drejtohesh dhe kush te degjon. Dje gjithe Tirana ne rruge, ti i bie akoma fyellit.
  Ej e dhjeve me teatrin. Humbe pike, ske ca thua. Ju qepe qe ju qepe. Se ca pate ti e di. Po punon si per dite te fundit. Dhe e drejte. I erdhi rradha Lulit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu