• |
ide | kryesore

Tritan Kalo: Vijimësia është mjaft e sigurt, jemi gati në çdo çast për t’ia dalë me sukses sfidës ndaj COVID

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, jep një tjetër mesazh për koronavirusin, teksa shkruan në “Facebook” se vijimësia është mjaft e sigurt.

Kalo thekson se mjekët janë në spital çdo çast për tu përballur dhe për t’ja dalë me sukses në sfidën ndaj Sars-Cov2/Covid-19.


Mesazhi i Kalos: 

“VIJIMËSIA është mjaft e sigurtë….Kënaqësija dhe Krenarija e një DIJEDHËNËSI, janë dy ndjesi të cilat e plotësojnë njëra tjetrën sidomos kur sheh shpresëplotë, se ish studentët e tij sot performojnë me mjaft sukses si brënda dhe jashtë vendit….ATA/ATO marin sot mbi supe përgjegjësi të rënda për tu bartur nga gjithkush dhe me guxim, këmbëngulje, profesionalizëm e në bashkëpunim me të gjithë stafin tjetër spitalor, mundet t’ua dalin mbanë atyre….

Së bashku me Dr. Najada Çomon tashmë jo në pozicionin e studentes, POR në pozicionin e Shefes së Shërbimit të Sëmundjeve Infektive në QSUT/Covid-1, jemi aty çdo çast për tu përballuar dhe për t’ja dalë me sukses në sfidën ndaj Sars-Cov2/Covid-19….Kurdoherë ecurija e mbarë e një sektori të Shëndetësisë Publike, mvaret shumë nga sigurimi i vijimësisë së punës nga një brez në tjetrin”, shkruan Kalo.

2 Comments

  1. Mjaft o debil plak. mbas piperos qe eshte bere personazh barsaletash, ne vendin e dyte je ti !
    Po ku e ke ate “dijedhenien” tende ? Me cfare i sheruat ju te semuret ? na ethyaj edhe neve e thuaja edhe mjekeve te gjithe botes qe spo i japin dot zgjidhje ketij virusi. Apo thjesht ,i lanit duart dhe i kendonit ne vesh citate nga Kryetari Palla ?
    Thujna o Hero bashke me ato heroinat e tua sa te semure jane shtruar gjithjsej ne spiltalin ku punon ti per gjithe kete periudhe ? As sa cereku i shtreterve qe ka spitali i ndertuar para 60-70 vjetesh.
    Mjaft me keto mburje si Beluli se na hapet barkun, Ul koken dhe prano qe jeni te paditur e te pafuqishem. Po e bejne Nobelista, e ti mburresh me dijet qe u ke dhene ca laraskave qe e quajne veten mjeke.

  2. Ky eshte ai i “mantelbardheve” qe na cau trapin me euforizma pa sens..3o Persona te kuruar e 300 fotografi me gisht e me kembe lart. Vetem plastikat qe con dem ky birbo..Tashti na nxjerr kete Comon qe surratin e shtrigave e le ne bisht!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu