• |
ide | kryesore

Ambasadorja e SHBA: Me zotin Luli Basha folëm për të ardhmen, jo për të shkuarën (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas një takimi që ka zgjatur më shumë se 40 minuta, ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim dhe kreu i PD-së Lulzim Basha, kanë dalë në një deklaratë për media.


“Sapo zhvilluam një takim të mirë me zotin Basha. Diskutimi ynë ishte i vendosur për të ardhmen, jo për të shkuarën. Në veçanti folëm për rëndësinë se si udhëheqësit shqiptarë duhet të përmbushin pritjet e popullit shqiptar. Për të përfunduar reformën zgjedhore deri në 31 maj”, – u shpreh Yuri Kim.


Kreu i PD-së Lulzim Basha tha se prioriteti i PD-së janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme.

“Organizmi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme është prioritet absolut. Një orë e më parë në kutitë e votimit të pandikuar nga bandat, nga shitblerja e votës, paratë e korrupsionit. Jemi të vendosur për këtë betejë dhe jemi të vendosur që brenda 31 majit reforma zgjedhore do të mbarojë dhe do të bëjmë gjithçka që të zbatohet. Që dhe kjo krizë të marrë zgjidhje që shqiptarët të zgjedhin parlamentin dhe qeverinë që duan. Që t’i hapet dhe rruga për integrimin europian që është dhe zotim i opozitës.” – tha Basha.

18 Comments

 1. o bashe mos u merr me ate hijenen aziatike ,sherbetoren e rames se do te kesh fund te turpshem ,nuk merremi me te shkuaren thote sepse do te amnistoje te gjitha krimet e rames dhe mafjas se ambasades .duhet ta kuptoje qe vetem per kaq i duhet basha ,sa per legalizimin e krimeve te tyre dhe do te flakin si limon i shtrydhur por ama dhe anetaret e pd nuk do ta falin kurre.me mire ne opozite se sa marrveshje me keto banda.

 2. Basha hoqi breket….. .Ku jane ato britmat “nuk hyjme ne zgjedhje me Ramen Kryeminister”,” nuk ka zgjedhje pa u denuar hajdutet e votes” etj.
  C’fare ndryshoi tani qe e ndryshove muziken ?
  Ti Hapet rruga integrimit Europian- thote pederasti, Po me te integruar se jemi ska ku shkon. Cdo gje ata e vendosin, kush do te qeverise, kush do te jete gjykates, c’fare vendimi do mari etj. Ve bast se juve politikaneve edhe kur duhet te flini me grate, jua cakon keshilli i Ambasadoreve. Kush eshte zot i vendit ketu ?

 3. E shkuara është mbushur me grabitje me vjedhje të mëdha të pronës publike prandaj nuk mund të harrohet po presim drejtësinë e re të hetojë dhe ti dënojë të gjithë ata që kanë vjedhur por asgjē nuk duket në horizont nëse Basha mendon për të ardhmen pa kujtuar të shkuarën atëherë nuk meriton të votohet nga elektorati prandaj duhet ti refuzojë me vendosmëri ofertat tinëzare të diplomatëve të korruptuar.

 4. Cfar plerash, historia e ka treguar qarte qe nje komb qe harron historine, te shkuaren e tij nuk e ka te gjate ekzistencen.
  Bravo ambasadore gjej shesh e bej pershesh. Ne p.s. shkofshin Shqiperaret se nuk e meritojne te ekzistojne si shtet.

 5. Keta jane kelyshet e sorrosit,e pa urdher te tij nuk bejne asnje hap.qe nga rama,basha,veliaj,duma jane te gjithe te kapur e nuk u intereson shqiperia,por pasurimi i padronit te tyre.le te dal nje bir kurve te me kundershtoje

 6. Filmi Zonja nga qyteti. Teto Ollga kendon: Ky qyteti yne, plot me djem beqare, O ne mos njeri moj, tjetri Melken do ma marre… Basha me siguri eshte ne rolin e Kocit nderkohe qe Meli ka rene ne dashuri me B-ne….

 7. Smban presion ti o Lul. Do burra shteti kjo pune qe aspiron ti…..sal berisha vrau njerez dhe prape e beri ti lutej ambasadori, kurse ti vallai je cte te them ti kane thene te gjitha para meje….. tani jepi nje drejtim te forte ksaj pune se i ke shushat te gjithe.

 8. Hajde sufllaqe kineze ,te gatuar me duart e pastera te zonjes nafije ku kane ne perberje mish lakuriqikinez,bathe te ziera amerikane dhe mish gomari peqini,ne pjate gjendet dhe pake japrak himare serviret me nje gote vere nga pricipata e libofshes ,mos harroni qe te ftuar te jene te gjithe politikanet pallosha.

 9. bobo fillun fuggrismat , ca doni me ju mbush mendjen njerezve qe dun te degjojne ???? legena

  ka vetem nje kusht, te mos vidhen zgjedhjet . dhe nga kusht burojne shume detyrime per Ramen.

  rama kryeminister ose s hyjme ne zgjedhje ?? Po rama kryeminister per zgjedhjet eshte problem i madh. nese del garant kim-i qe zgjedhjet nuk vidhen le te kete bytha rama per ti vjedh.

  Detyrimet le ti kopsitin aq sa munden. Kjo situate eshte per faj te Edi Rames .Me dibren dhe Ymer Lalen 3000 plus. Termet Termet, ia ke qqq……. doli me ze dhe figure, doli vete Rama ne telefon.
  SPAK nuk e mori dosjen, Prokuroria e Dibres ka 4 vjet qe fle, Arta Marku po ashtu
  Ke Nicen e durresit me Dakon, ca doni me shume mer fuggrisma

  Nuk ka sistem qe te ndalon per te vjedh kur i ke te gjitha instrumentet ne dore. ka vetem vullnet politik dhe detyrime qe zbatohen , te dala nga ky vullnet.

  Ose ka trazira po nuk i zbatoi Rama.
  Rama bie per 2 ore. nuk i del per zot asnje polic ne Shqiperi. Por ky do ishte vullnet me dhune dhe keto trazira te cilat asnje nuk i do PER ARSYEN E THJESHTE TE KOMUNITETIT NDERKOMBETAR. Pra do e garantojne ata.

  OSE do kete trazira. nese keta dalin fjale ka Trazira sepse skane me kredibilitet.

  Ambasada USA ka nivelin me te ulte te kredibilitetit qe nga 1920 . NUK I BESON askush zyrtaret e AMBASADES USA. NUK KANE ME KREDIBILITET.

  edhe ne kohe te enver hoxhes te gjithe i besonin USA. , sot jo me. jane zhvleresuar si perkrahes te gjysem-regjimit dhe JO PERKRAHES SE SHTETIT LIGJOR !

  SOT NUK I BESON ME SEPSE MBESHTESIN LIDER TE KORRUPTUAR SI RAMA.

  Zgjedhjet e radhes jane testi i radhes. ishalla me mend ne koke se perndryshe i moren ne qafe shqiptaret. trazirat jane ne horizont, mungesa perhershme e ligjit, ekonomise , perhapja e gjithanshme e krimit, abuzimit shteteror dhe korrupsionit eksponencial jane gati per trazirat ne pritje.

  kaq jane opsionet, ose zgjedhje te lira ose trazira.

 10. KURTH NE SBA FESTOHT 255 VJTORI I CLIRIMIT SI E LINKEMI TE SHKUAREN PUNA NUK VAZHDON ME TY NE SHQIPER AMBASD AMERIKANE AJO KA VAZHDUAR PRANDAJ DO SHIKOHET DHE SHKUARA SE PO SE DITE NGA VJEN NUK DO DISH ASNJEHE NGA SHKUN Z,JURI

 11. Ta gezosh gishtin bythe o Luli Basha, po spe nuke e pyete ambasadoren per thenien qe perdoret ne vendin e saj qe smund te ndertosh te ardhmen pa ditur te shkuaren

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.