• |
ide | kryesore

Fatura për koronavirusin? Manastirliu: Deri tani 25 milionë euro

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi se deri tani qeverisë i ka kushtuar nga buxheti i saj 25 milionë euro fatura e luftës kundër koronavirusit.

Në fakt kjo shifër është në përditësim sipas ministres, pasi po bëhen investime dhe shtesa si dhe do të ketë edhe një rishikim buxheti sërish. Por Manastirliu thotë se nga buxheti i shtetit deri tani janë harxhuar 25 milionë euro.


“Aktualisht rezultatet apo faturat financiare, shtesa dhe buxheti i 2.5 miliardë lekë apo 25 milionë euro. Është në përditësim e sipër, pra në plotësim sa i përket investimeve furnizimeve, por do vijojmë dhe me mbështetjen e BE si dhe me partnerët që bashkohen për të vijuar dhe luftuar koronavirusin. Ditët në vijim do të ketë dhe një rishikim të buxhetit.

Duhet të kuptojmë diçka që vaksina do të zbulohet, ka një politikë ndërkombëtare sa i përket vaksinimeve. Qeveria shqiptare do jetë e angazhuar për të mbështetur vaksinën dhe patjetër do jetë në programin e vaksinimit.”- tha Manastirliu e ftuar në emisionin “Real Story”.

2 Comments

  1. Nja€10 MILION I KA VJEDHUR EDI RAMA DHE ORGANIZATA PER TI PAGUAR ATA ZAGARET AMBASADOR PER TE BERE REFORMEN NE DREJTESI SI DO EDI RAMA DHE ORGANIZATA

    1. Qekeni treguar nikoqire si shtet. Kur e mendon se ju e keni 20 mil euro/km e asfaltit, kjo fature pandemie eshte “peanut”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu