• |
ide | kryesore

Koronavirusi/ SHBA tejkalon 99 mijë viktima, të infektuarit 1 milionë e 684 mijë

Arkiva, Planet

99 mijë e 123 viktima shënohen tashmë nga COVID-19 në SHBA. Në fakt numri i tyre ditor sa vjen dhe ulet pasi së fundmi ishin 210 por duket se SHBA e cila kryeson listën e vendeve për viktima dhe infektime nga koronavirusi do të kapë 100 mijën.

Të infektuarit kanë shkuar në 1 milionë e 684 mijë e 173 teksa SHBA sa po shkon dhe po rihapet por duke respektuar masat minimale kundër përhapjes së COVID-19.


Deri tani asnjë vaksinë nuk ka për koronavirusin por SHBA premton se do të ketë një të tillë në fund të vitit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu