• |
ide | kryesore

Rama quan ‘shfaqje politike’ protestat për Teatrin: Po rrezikojnë me shpërndarjen e Covid-19

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama thotë se Shqipëria deri më sot ia ka dalë faqebardhë me pandeminë por së fundmi shifrat në Tiranë nuk janë të mira.


Sipas tij shkak janë turmat e iniciuara nga partitë politike për atë që ai e quan ‘karakatinën’ e Teatrit po rrezikon ndjeshëm shëndetin e qytetarëve.


“Ai as ka ikur dhe as është mundur përfundimisht. Numrat në Tiranë nuk po flasin mirë. Shfaqjet politike me turma pa asnjë lloj mase por përkundrazi me karshillëk që flet për papërgjegjshmëri, dhe në rastin më të keq për dritëshkurtësi po vijojnë edhe përtej të 3-tave të karakatinës së Teatrit. Sa për të mbledhur firma për pseudoaktorët e Teatrit që janë në funksion të një partie të re, si dhe për bizneset që me demek nuk kanë marrë asnjë kacidhe, po luhet me shëndetin e popullit. Bëni kujdes, kujdes, se nuk ju vjen asgjë e keqe nga meraku. Pasojat e asaj që hoqëm do i kalojmë por edhe me shtrëngesat që kemi, por me shëndetin e familjeve nuk luhet.

Shani e shfryni sa të doni, por rrezikun e infeksionin mos e përqeshni. Pasi përballuam më të keqen dhe largqoftë mos mbyllemi prej atyre që duek refuzuar ta pranojnë ekzistencën e rrezikut mund të hapen si vaji në lakra. Kjo fazë ku kemi hyrë është shumë delicate. Mund ta harrojmë se virusi as ka ikur as është mundur. Dua t’ju falenderoj për sjelljen e përgjegjshme si njerëz e qytetarë për masat ekstreme. Ja kemi dalë faqebardhë pasi gjërat mund të shkonin për dreq nëse qeveria mund të mos kishte qenë në lartësinë e duhur. Zërat e atyre që kanë sy po s’duan të shohin, kanë vesh po s’duan të dëgjojnë nuk munguan. Ishin shumë pak,”- tha Rama.


12 Comments

 1. IK OR ZAGAR ATA JANE NJEREZE ME MORAL DHE INTEGRITET ,KURSE ORGANIZATA JUAJ ESHTE E MBUSHUR ME PERDHUNUES TRAFIKANT DROGE VRASES DHE ANALFABET

 2. Ku e sheh politiken ky idiot ne ate proteste. Mbas shembjes domosdo qe protesta do jete politike, sepse kur politika nderhyn ne monumente, arkitekture, histori, trashegimeni etj, atehere si duhet ti themi ketij pushteti zuzar qe drejtohet nga mauthe qe per para, e name te vehtes iu kane erresuar mendja e syte?Po ky psiko, a nuk ka bere politike der me sot kunder kundershtive qe iu benin? A s;eshte ky qe ka mbrojtur drogen e mafiozet e saja kudo, qe nga parlamenti? A seshte politike kjo qe edhe s;ka denuar kapo banditet qe i kish ne pushtet? Pra akoma ky i semure psiqik, kerkon qe te mashtroi popullin, akoma genjehet nga enderrat apo apologjite qe thote se vetem ky eshte shpetimtari, qe do mbahet mend” Do mbahet, do mbahet mend, por si banditi, hajni, hajduti, narkomani, katili, lakuriq Rama.

 3. Kjo retorikë anti perendimore ka ardhur duke u forcuar, në përpjestim të drejtë me ecurinë e reformës në drejtësi vitet e fundit në Shqipëri, për shkak të rolit parësor që kanë për këtë SHBA dhe BE. Sa më shumë që reforma ka ecur, sa më shumë është këmbëngulur për implementimin e saj duke çuar në ngritjen dhe funksionimin e institucioneve të reja të drejtësisë, aq më shumë është rritur rezistenca e brendshme kundër saj. Flamurtarët e kësaj linje, vijnë nga elita e vjetër politike që kontrollonte deri dje drejtësinë e vjetër, e cila ndihet e frikësuar për shkak të mëkateve 30 vjeçare në qeverisjen e vendit.Ti xixa duhet te jesh nje rrotKari kur thua ku kishte politikane ne protesten per teatrin luli mona gazi noka vasili albana pampuri mediu shehi ato feckat e lsi qe nuk ja di njeri emrin keshilltaret e metes si emiljano keta nuk jane politikane o loqja e koqes politike te lulzimes

  1. Reforma e drejtesise ne shqiperi eshte eksperimentale dhe e deshtuar.kerkuan implementimin e tij ne vendet e tjera te rajonit dhe asnje nuk e pranoi.nuk po zgjatem duke i shpjeguar barinjve anet teknike te kesaj kakoforme selektive.kujdes delet se dhite te kane lene.

 4. Sesa pak kishin e tregoi fakti qe ti si burracak e prishe ne 4.30. Dhe del e bo trimin, kur te njohin te gjithe sa burre je. Po avash avash do ta shohim sa trim je o sumce

  1. O pleher, ato sadopak rezistues te teatrit do ta sjellin ngordhjen tende politike. Te jete per partite,ti mbreteron edhe nja 8 vjet te tjera.

 5. Me nje tufe shpellkaresh dhe me salihun nga mbrapa pd nuk vjen me ne pushtet,duhet perfaqesim me dinjotoz organizim i strukturave me bindje te djathta dhe jo me puntore fshatare e shpellkare qe therrasin gjithe diten toke e xanun,e djathta duhet te mbeshtetet nga shtresa e messe e shkolluar dhe te pasurit me bindje djathtas,pd e sotme qe shkon te takoj njerez duke shitur neper rruget e qyteteve,ky nuk eshte dhe nuk duhet te jete elektorati i pd,keto shtresa nje parti e djathte i perfshin ne pikat e programit te saj,kontigjenti I pd duhet te jene te shkolluarit brenda e jashte vendit dhe familjet e pasura

 6. I ka ne kontroll lulushi me momen dhe ” shoqerite” civile sorrosiane sipas udhezimeve te byth shiturve…

 7. O plehre me fytyre njeriu,edhe kjo ha dyshim !Ke gjetur shesh per te bere pershesh se e dine mire jo vetem atabqe te njohin nga afer se çfare lloj monstre je ?!Call Centri ne Laprake,çlidhje ka me protesten e artisteve,QSUT clidhje ka ?!Ketu te dolen numrat qe ti the,askush nuk te beson me edhe ata numra i ke fiktiv,per te thene se nuk duhet te dilni te protestoni kur une perbindeshi edvin kristaq rama u shkaterroji simbolet,u marr pronen,u vjedh buxhetin,u vjedh ndihmat financiare te ardhura nga jashte,bashkpunoj me krimin dhe jemi nje me te !Kush te beson me ne kete vend,eshte shume rende nga mendja,per t’mos thene se e ka lene fare !Rruazulli nuk mban te dyte rob me negativ,harrojeni !Me aq negativitet dhe vese,veshtire te kete !?Hajdut i pandreqshem,pervers keto dy gjera ke ti thelbesore !Nje kriminel i lindur….!Je i marre fund,monster !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.