• |
ide | kryesore

Rama: Vala e dytë e Covid do jetë më agresive, po fuqizojmë sistemin për të qenë gati

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama foli për një valë të dytë të shpërthimit të koronavirusit, që sipas tij, mund të jetë edhe më agresive se e mëparshmja.

Gjatë daljes së tij të fundit për koronavirusin, kreu i qeverisë shprehu falënderime të veçanta për mjekët dhe infermierët, teksa u shpreh se bënë krenarë shqiptarët dhae Shqipërinë, duke u treguar jo vetëm heronj të vërtetë, por edhe profesionistë.


“Sjellja individuale e secilit nuk duhet të jetë si më parë, sepse një valë e re infeksioni ndoshta dhe më agresive se e mëparshjma, do të jetë e pashmangshme. Në ardht kjo valë, të jeni të bindur se do ta përballojmë me patjetër. Qeveria do të fuqizojë sistemin për të qenë gati për një valë të re. struktura e re spitalore pranë autostradës Tiranë-Durrës është ndërtuar me standard evrpiane dhe po pajiset me gjithë logjistikën e nevojshme. Mjekët dhe infermierët na bënë krenarë.

U treguan jo vetëm heronjt të vërtetë, por edhe profesionistë. Mirënjohje pa fund dhe padiskutim edhe një borxh ndaj tyre. Do bëjmë çmos ta përmbushim sa më mirë më tutje, edhe pse nuk e shlyejmë dot detyrimin njerëzor për çka ata bënë për shëndetin e këtij vendi. Më vjen mirë që kjo kohë që tronditi botën dhe ky armik i mbylli brenda tërë popujt e botës nuk na gjeti as pa mjete speciale mbrojtëse dhe as pa respiratorët, aq të kërkuar botërisht dhe aq të nevojshëm për të gjithë pacientët”, tha Rama.

19 Comments

   1. Hahahaha.terapia funksionon per ata qe per shkaqe te ndryshme,kane pesuar tronditje psiqike,psh..nga frustacioni,bullizmi,zilia,droga,kleptomania,ndonje kembe karrige ne koke.nuk funksionon per ata qe jane te lindur me kete patologji.

 1. Kjo retorikë anti perendimore ka ardhur duke u forcuar, në përpjestim të drejtë me ecurinë e reformës në drejtësi vitet e fundit në Shqipëri, për shkak të rolit parësor që kanë për këtë SHBA dhe BE. Sa më shumë që reforma ka ecur, sa më shumë është këmbëngulur për implementimin e saj duke çuar në ngritjen dhe funksionimin e institucioneve të reja të drejtësisë, aq më shumë është rritur rezistenca e brendshme kundër saj. Flamurtarët e kësaj linje, vijnë nga elita e vjetër politike që kontrollonte deri dje drejtësinë e vjetër, e cila ndihet e frikësuar për shkak të mëkateve 30 vjeçare në qeverisjen e vendit.

 2. Mer te qifsha rracen, mer karolog i shkerdhym. Kush ta tha qe do kete vale te dyte, por edhe nese do kete kush te tha qe do jete agresive. Ti duhesh lidh si puna e gamorit dhe do rraf nga mjesi me darke

 3. Ky qeni i rrugeve, po n’a del p. ..dhi semés edhe profet edhe shkencetar. Si profet mund te quhet Muthamed. Si shkencetar dihet qe nuk eshte fare, ashtu siç nuk eshte ashtu as bojaxhi e as soport ist. Eshte nje lavire e gjuhes dhe aq. Ah, po haarrova, eshte hajdut, i pa bese tradhetar, shpirt mut, e te gjitha te tjerat qe katakterizojne nje nevojtore si ky. Poshte doçi i pare shqiptaareve.

 4. Ai po flet per valen e dyte qe mund te filloje nga Nentori dhe mbaron ne Prill qe mund te perkoje dhe me zgjedhjet e ardhshme te cilat do ti vjedhi si zakonisht. Ai eshte gjithmone perpara te tjereve ne poshtersi

 5. Keta sorosianet qenkan te informuar shume mire! Nje vale e 2-te edhe me e forte! Filxhanin e kujt te kete pare valle?!

 6. Jo kaq shpejt nga mashtrimi i pare te i dyti Edi! Ka kohe disa muaj te tjere per lojen e ndyre te rradhes “vala e dyte e covidit” si dhe izolimin tjeter. U mesuan njerzit, po tani sikur jane zgjuar disi, jo si heren e pare. E di qe do t’i shkelesh me kembe prape, po them se do ta kesh me te veshtire. Sikur deshtuat heren e pare me ato “numrat e lart te viktimave”, megjithese u perpoqet shume te ulerinit … Sikur me vjen ai zeri juaj nga fundi pusit – “Ahh cfare tersi, pak vdiqen, na duhen shume shume!”…

  Rama: “Vala e dytë e Covid do jetë më agresive, po fuqizojmë sistemin për të qenë gati”
  Rama i *vertete*: “Mashtrimi i dytë i Covid do jetë më agresiv, po fuqizojmë sistemin për t’ju shtypur me mire!”

  S’kemi pare gje akoma apo jo?!

 7. Kjo retorikë anti perendimore ka ardhur duke u forcuar, në përpjestim të drejtë me ecurinë e reformës në drejtësi vitet e fundit në Shqipëri, për shkak të rolit parësor që kanë për këtë SHBA dhe BE. Sa më shumë që reforma ka ecur, sa më shumë është këmbëngulur për implementimin e saj duke çuar në ngritjen dhe funksionimin e institucioneve të reja të drejtësisë, aq më shumë është rritur rezistenca e brendshme kundër saj. Flamurtarët e kësaj linje, vijnë nga elita e vjetër politike që kontrollonte deri dje drejtësinë e vjetër, e cila ndihet e frikësuar për shkak të mëkateve 30 vjeçare në qeverisjen e vendit.O miri po ka dy jave qe kete qe thote rama sot dhe qenke sikletosur e ka thene obsh dhe virologe te njohur ne bote dhe be,e kuptoj Kure e thone ata ty sikur te vjen mire qe thone kur ta thote ky qe qeveris me vota ketu ty te vjen te masturbohesh duke pare foton e salihut dhe metes

  1. “Kjo retorikë anti perendimore ka ardhur duke u forcuar, në përpjestim të drejtë me ecurinë e reformës në drejtësi …” … Dërr dërr dërr….

   Kjo pjesa e pare është propagandë e pastër alla komuniste, me vlerë sa nje letër higjienike. Pjesa tjetër, që e pate me mua, mundohu t’i përgjigjesh këtyre pyetjeve retorike:

   Kush është “OBSH” per popullin??
   Kush janë këta “virologet e njohur”, këta që i kyçen njerzit brenda?!
   Kush është “BE” për popullin??

   Zero janë të gjithë, zero!! Janë nje grup satanikesh vampirikë që shumë shpejt do t’a shohin fundin, po patjetër që ata nuk e dine këtë gje, siç nuk e di as ti.

   “Kur e thote ky që qeveris me vota…” … Me çfarë votash me ato që i vodhi ditën për diell? Mbaje me gaz se te mbushme e ke! Tani shko *** mirë me atë shoqërin tënde te fëlliqur të tipit Rama me plehrat e tjera.

 8. Si mutacioni pepe grilo qe vuri masken dhe doli qe ne nentor te vitit te kaluar e tha duhet te mesohemi me te se ndoshta ndonje ” virus” edhe mund te na godas. Apo si mutacioni bibilulush si kale troje per zhvendosje vemendje shuan revoltat per ti hapur rruge te gjithe globalisteve alla gocave sorros obama klinton gates renci konte merkel etj etj vaksinimit te detyrueshem 5G kontrollit masiv te gjithanshem te shoqeris njerzore mbar botrore. Dhe keta bythshiturit prej 30 vjetesh pjese e zbatuesit e planeve te gocave me kordele te kuqe. jo vaksinimit jo 5G…. jo globalizmit jo diktaturave jo kontrollit jo falimentimit jo shpopullimit jo semundjeve dhe vdekjeve te kontrolluara …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu