• |
ide | kryesore

Rritet numri i viktimave dhe të infekturve me koronavirus në Itali

Arkiva, Planet, Të fundit

Pas uljes së numrit të vdekjeve për disa ditë me radhë, rikthehet ankthi në Itali nga pandemia e COVID-19.

Në 24 orët e fundit, Emergjencat Civile raportojnë 117 viktima nga virusi vdekjeprurës, që deri në këto momente iu ka marrë jetën mbi 33 mijë personave.


Gjithashtu rritje ka pësuar dhe numri i rasteve të reja, ku në 24 orët e fundit u shtuan dhe 584 persona të tjerë, pjesa më e madhe e të cilëve janë shënuar në Lombardi.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu