• |
ide | kryesore

Basha dhe Varhelyi zbardhin telefonatën për reformën zgjedhore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi ka zhvilluar në një bisedë me kryedemokratin Lulzim Basha lidhur me afatet e Reformës Zgjedhore. Përmes një postimi në Twitter, Varhelyi thotë se përfundimi i saj në afatin e përcaktuar është thelbësore për Shqipërinë dhe rrugën e saj drejt BE.

“Fola sot me Lulzim Bashën duke mirëpritur fillimin e punës ndërpartiake për Reformën Zgjedhore në Këshillin Politik. Thelbësore për Shqipërinë dhe rrugën e saj drejt BE është që kjo reformë të përmbyllet pa vonesë të mëtejshme, në një linjë më marrëveshjen e arritur në Mars”, shkruan Varhelyi.


Ndërsa në një postim të tij Basha shkruan: “Bisedë shumë e frytshme me Komisionerin për Zgjerimin, OliverVarhelyi. E falënderova për mbështetjen e tij dhe theksova përpjekjet e Partisë Demokratike për të kontribuar për reformën zgjedhore. Nënvizova se vullneti politik është vendimtar si për ta përfunduar reformën, edhe për të garantuar zgjedhje demokratike, të lira nga shitblerja e votës dhe nga ndikimi i krimit të organizuar”©LAPSI.al

9 Comments

 1. LYEN SHTEPINE KUR DEMTIMET NGA TERMETI JANE TE PAKTHYESHME DHE DUHET PRISHUR .
  U BONE BOJAXHI SI PALLOSHI I ANETES O LUL.

 2. Mire qe nuk bo ndryshimet por po tall edhe koqet me ne o basha ? Te kesh turp dhe te vij zor nga gjithe demokratet dhe elektorati gri qe e kerkon me doemos sepse i ka ardh ne maje te hundes harbuteria juaj si lidera . Do ja degjosh krismen me vone . Kjo do jete vdekja jote politike .

  1. Nuk i rruhet as per demokratet as per elektoratin gri lulit. Pushtetin ne shqpr ta japin nderkombetaret. Po e pati rregulluar me ata e ka ne vij..

 3. Te lumte k Lulush. I bere detyrat tamam sic ti kerkoi mesuesja. Ulu nd vend, 10.
  Tani votat shko kerkoja ketij vanderrfyckes, me ate i ke bete marreveshjet jo me ne, popullin.

 4. të gjithë e kujtojnë se si ish-kryeministri fuqiplotë, i merrte të “gjitha me rradhë”, emrat dhe mbiemrat e deputetëve të opozitës së asaj kohe, u bënte biografinë, u merrte erëzin, dhe askush nuk fliste, askush nuk pipëtinte, askush nuk e quante “diktator, manipulator, shtypës”, por të gjithë “luanët dhe lepujt” e tij e duartrokisnin. E një gjë të tillë, madje më të ekzaltuar e bënin edhe kur Doktori (kryeministët) shante me libër shtëpie, ndonjë deputet të ish-opozitës që kishte kurajon të denonconte me fakte shkelje ligjore, abuzime, korrupsionin, apo dhe afera të tjera. Padyshim që sot gjërat janë krejt ndryshe, padyshim që Rama kryeministër, nuk është si paraardhësi tij, pasi në krye të Kuvendit është dikush që i thotë kujdo në foltore, madje edhe shefit të qeverisë “koha mbaroi”. Padyshim Rama nuk është Berisha, pasi nuk merret me as me jetën private, as me familjen , dhe as me farefisin e deputetëve kundërshtarë, por thjesht u jep atyre përgjigjen e duhur. Padyshim që Rama sot, nuk është Berisha i djeshëm në Parlament, nuk mbjell gjuhën e urrejtjes, nuk nxit debate shterpë dhe dhunën mes deputetëve, nuk shpif dhe denoncon pa fakte

  1. TI JE KAR PARTIE O KURVE . KY PALLOSHI ESHTE ME I KEQ SE BERISHA DHE AI QE DO VIJ PAS KETIJ DO JETE ME I KEQ SE PALLOSHI . NDRYSHIMET E NDALIN KETE DUKURI NEGATIVE PREJ DIKTATORI

 5. Më ka dërguar doktori- foli si trim.

  -Po, si është puna?

  -Ju të gazetës- më tha- duhet të shkruani për mua, se kam qenë në burg. Jam nga Fushë- Kruja.

  Sapo kishte nisur botimin gazeta ‘Rilindja Demokratike’, më e kërkuara dhe më e lexuara në historinë e gazetave shqipe.

  -Mirë, po pse ke qenë në burg?, e pyes

  – Desha të vras Enver Hoxhën, prandaj…

  -Ta vrasësh?… Ma thuaj historinë, si ndodhi?

  -Kisha marrë vesh se Enveri do të kalonte me makinë mbi Urën e Zezës. Hyra poshtë urës dhe prita derisa të kalonte. Aty do ta vrisja.

  -Nga poshtë urës do ta vrisje tjetrin në makinën mbi urë? Si?

  – Me sëpatë!- tha ky që tashmë po bëhej pjesë e opozitës anti- komuniste.

  E pashë edhe një herë të mjerin dhe i thashë: ‘Mirë, mbylle derën dhe ik tani!’.Cfare nuk te pelqeu o ceceni i ardhur ne tirone ne kohe te salihut

  1. Ore pse e shkruan kudo kete shkrim ti pagator partie ? apo do te tregosh se je fisqir i kuq?
   E kupton qe je tamam si qeni i pavllovit o idiot? Ik or kurve tek merua aty ke te gjitha shoqet e partise dhe ato te semaforit . Ptuuuuuu ….. te qifsha rracen e idiotit

 6. NESE NUK DRYSHONI SISTEM KOT QE I BENI MBLEDHJET .
  BOLL SE ÇDO DITE QE KALON NA BENI AKOMA ME SHUME PER TE VJELL . JU POLITIKANET JENI FATKEQESIA E SHQIPTERISE DHE E SHQIPETAREVE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu