• |
ide | kryesore

Kosova vazhdon me shifra të ulëta, vetëm 4 raste reja me COVID-19

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vetëm 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se janë testuar gjithsej 332 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, nga të cilat janë konfirmuar këto 4 raste me COVID-19.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Stanovc) dhe 1 rast me vendbanim në Përlepnicë-Gjilan. Po ashtu mësohet se sot janë shëruar 19 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sotështë gjithsej 820 raste.


Gjithsej në Kosovë regjistrohen 1.052 raste, me gjithsej 30 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu