• |
ide | kryesore

6 raste të reja pozitivë me Covid 19 në Mat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

6 raste të reja me Covid 19 kanë rezultuar në Mat. Ratet janë shfaqur në Njësinë Administrative Rukaj në Bashkinë e Matit.

Këta persona janë kontakt i të moshuarës që ndodhej në spital në Tiranë e cila rezultoi pozitive 2 ditë më parë, raportoi news 24.


Nisur nga kjo, janë marrë ditën e djeshme 10 tampon për analiza nga të cilat 6 kanë rezoltuar pozitive. Të gjitha rastet janë pa shenja klinike dhe kanë marrë udhëzimet e nevojshme nga personeli shëndetësor.

Po ashtu, vazhdon hetimi epidemiologjik duke gjurmuar kontaktet e dy familjeve që janë infektuar me Covid-19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu