• |
ide | kryesore

Komentoi në FB të Taulant Ballës, mësuesja pushohet nga puna

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një rast flagrant të pushimit nga puna të një mësueseje vetëm për shkak të një komenti në Facebook-un e kryetarit të Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla.

Ish-kryeministri publikon këtë SMS: “Pershendetje z.Berisha. Do te dergoj dy foto. Zonja ne fjale eshte demokrate dhe mesuese prej 20 vjetesh. Ka komentuar perpara disa ditesh tek faqja Taulant Balles dhe mbas disa ditesh drejtoresha e shkolles i sjell sms per largimin nga puna. Ne qofte se ke mundesi publikoje. Ishalla e shpetojme. Ështe demokrate e flakte” – thuhet në SMS. ©LAPSI.al


No photo description available. No photo description available.

6 Comments

  1. Ore kokë tul !
   Nëse kemi një shtet diktatorial një partiak, të rrezikuarit e viktimat janë ata që janë në opozitë, e nuk ka rëndësi se janë demokratë apo kundër mafies së drogës.
   Në kokën tende prej injoranti, ke fiksuar bindjen se që të jesh demokrat , është krim i madh.
   Por nuk e ke idenë se të gjithë njerëzit e kësaj bote luftojnë për demokraci e kundër diktatorëve

 1. Dyshohet se këto para janë marrë nga azerët si garanci nga Taçi, për privatizmin e Albpetrol, dhe më pas nuk janë kthyer më.

  Madje, për këtë aferë ka raportime se u vra edhe Artan Santo, pasi kishte dalë garant për këto para, që më pas nuk i kthente dot.

  Taçi u bë i njohur në kohën e qeverisjes së Berishës, pas nëpërmjet lidhjeve me familjen Berisha, arriti të bëhej një biznesmen i fuqishëm, aq sa organizonte edhe ndeshje me Milanin dhe Real Madrid, duke paguar miliona euro.

  Por, pas largimit të Berishës për të nisën problemet dhe tashmë është shpallur në kërkim.
  Ne sms nuk thuhet qe pushohet nga puna o Qeni salih,ta shpetojme se eshte demokrate kjo eshte mendesia e salihut per shpellkaret e cecenet e pd qe salihu futi ne kete parti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu