• |
ide | kryesore

Reforma Zgjedhore/ Këshilli Politik pritet të mblidhen sot në 11

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot në orën 11 do të mblidhet në pallatin e Kongreseve Këshilli Politik , dy ditë nga afati i fundit për një marrëveshje që skadon me 31 maj .

Pritet të diskutohet ëështja e indetifikimit biometrik të zgjedhesve, ku mbrëmë u diskutua shumë dhe nuk u arrit dot një konsensus mes palëve .


Kërkohet nga opozita një qeveri kujdestare 100 ditë përpara ditës së zgjedhjeve.

Emerimi i Drejtorit të Përgjithshem të Policisë  duhet të bëhët nga Ministri i Qeverisë Kujdestare, po 100 ditë përpara .

Struktura e posaëme Anti Korrupsion të hetoje dhe të merret me krimet zgjedhore, amnisti dhe mbrojtje për ata qe denoncojnë shitblerjen e votës.

Një pikë tjetër eshtë edhe depolitizimi i Administratës Zgjedhore, maxhoranca kërkon depolitizim total , ndërsa opozita te pjeshëm dhe gradual sepse sipas saj ekziston mundësia e futjes të eksponenteve të papërshtatshëm.

4 Comments

 1. PERSE MBLIDHET? AKOMA DUAN TE TALLIN BYTHEN ME NE ?
  APO DUAN TE LUAJNE ME NERVAT TONA ?
  NE TASHME JEMI VEND PLEKRASH , KU E LIGA , E KEQJA ,MASKARAI DHE HARBUTI BEJNE KOMANDEN .
  IKNI NGA KU VEND . BEJINI NJE MUT KETIJ VENDI .
  KU VEND TASHME ESHTE NJE BORDELLHANE KU DHE PROSTITUTAT DUAN TE LARGOHEN .
  SA KEQ .

 2. Kur shikon se çbehet njeriu zhgenjehet dhe nuk beson as tek e mira . Politikan na lodhet , na lodhet dhe na lenduat sepse ju tani po vrisni shpresen po vendosni denimin tone kolektiv .

 3. Mire qe nuk ndryshuat sistemin e shume gjera te tjera por ju edhe buzkuq nuk vut. Pse ? Apo si urithat , i boni takimet ne bodrume dhe delet rrine e blegerojne …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu