• |
ide | kryesore

Sarandë/ Konfirmohet rasti i parë pozitiv me Covid, infektohet një turiste ukrainase

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Del edhe rasti i parë pozitiv me Covid 19 në Sarandë. Bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në Sarandë.

Prej 7 muajsh ishte vendosur në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera.


Bluzat e bardha, si dhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundëshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu