• |
ide | kryesore

Videoja skandaloze/ A është idiot apo mashtrues kryepolici Ardi Veliu?

-Instant, Kryesore, Lajme

E mbani mend mashtrimin e madh të Edi Ramës me dhunën e policisë algjerniane, të cilën ai e shiti në Facebook si masa të policisë spanjolle kundër atyre që shkelnin gjendjen e jashtëzakonshme kundër Covid 19? Në Rilindje, po gënjeu i pari të njëjtën mënyrë përdorin të gjithë vartësit.

Kështu ka bërë edhe Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, i cili ka publikuar një video me zërin dhe figurën e tij, kur dhuna ndaj një të mituri 15 vjeçar që tronditi opinionin publik në vend, justifikohet me shfaqjet e huaja të familjes së tij. Këtë logjikë kriminale, që do e kishte zili edhe policia e kohës së komunizmit, Veliu e ka shfaqur gjatë një bashkëbisedimi me video përmes telefonit në Komisionin Parlamentar të Sigurisë.


Ai ka treguar publikisht një video “të papërshtatshme” të nënës së 15 vjeçarit, Zaida Çobo, e cila shfaqej duke i vënë revolen në kokë dikujt tjetër. Pra nënteksti është i qartë, shikoni ç’nënë ka prandaj i duhej dhënë dru edhe djalit.

“Por a është e vërtetë që djali i është bindur të gjithë thirrjeve të policisë siç pretendon mamaja? Do iu shfaq një video të mamasë së tij, që të shikoni se nga çfarë familje vjen. Kjo është mamaja e djalit me pistōletë në dorë. Për të thënë se nga çfarë familje vjen. Jo se dua të mbroj policinë, por duhet të jemi realistë dhe të ftohtë në gjykim”, tha drejtori i policisë (video poshte).

Ky arsyetim skandaloz sapo u bë publik ngriti disa pyetje që e denoncojnë Veliun.

“Çmendet” #ArdiVeliu, justifikon dhūnën e policisë ndaj 15-vjeçarit me videon e nënës: E shikoni çfarë familje!

Publiée par Të Paekspozuarit – TPZ.AL sur Vendredi 29 mai 2020

Së pari a ka tagër ai të bëjë publike foto apo video të nënës së djalit? Së dyti në ç’mënyrë e ka siguruar dha nga e ka vjedhur? Së treti a mund të penalizohet një fëmijë për sjelljet e prindërve të tij? Së katërti dhe më kryesorja, a e justifikon figura morale e së ëmës dhunën që ushtroi policia mbi të birin?

Në vend që të justifikohej me qëndrimin e ri, drejtori i policisë krijoi një efekt boomerang.

Por idiotësia ose mashtrimi i tij nuk përfundojnë tek mënyra e të menduarit, pra tek fakti se ai e paragjykonte një adoleshent sipas sjelljeve të prindit dhe në këtë mënyrë justifikonte dhunën ndaj tij.

Budallallëku nuk ka brirë. Sepse edhe pamjet e së ëmës, që ai serviri, rezultuan të jenë një mashtrim i madh. Ato nuk janë pamje reale, por skena të një filmi, ku gruaja ka luajtur disa skena episodike në filmin “Dashuria nuk mjafton”.

Këtë të vërtetë tronditëse, që e bën të pashmangshme dorëheqjen e Drejtorit të Policisë, jo vetëm për mentalitetin, por edhe për paaftësinë ulëritëse, e ka  pohuar vetë gruaja në fjalë. Në një intervistë për ABC Nevs,  Zaida Çobo tha: “Filmi është “Dashuria nuk mjafton” e regjisorit të madh Drilon Hoxha që ka bërë bujë. Nga një anë të vjen keq por edhe për të qeshur për reagimin e tyre. Unë jam duke e ndjekur këtë çështje me struktura më lart se policia. Unë e kam thënë në intervistat e mia që ndihem e kërcënuar”.

Disa ditë më parë, në 15 maj opinioni është tronditur nga dhuna që disa oficerë policie ushtruan mbi një të ri pse kishte dalë për shëtitje.

Në videon që u publikua nga JOQ Albania, dallohen dy uniformat blu që i shtrengojnë me dhunë përtokë fytyrën të riut, ndërsa e qëllojnë edhe me shpullë.

Më pas e ngrenë atë dhe e shoqërojnë drejt makinës ndërsa njëri prej policëve vijon ta dhunojë duke e qëlluar në shpinë.

Pasi plasi skandali në rrjetet sociale polici me iniciale G. H., pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Komisariatin e Policisë nr. 2, u pezullua dhe ndaj tij filluan hetimet. Por bashkë me të, për të larë fytyrën, policia gjobiti edhe adoleshentin e dhunuar.

“Dënoj me forcë sjelljen joprofesionale, shproporcionale dhe të dhunshme të disa punonjësve të Policisë së Shtetit ndaj një të mituri, i cili sipas raportimeve paraprake po lëvizte jashtë orarit të lejuar për shkak të masave kufizuese të marra në kuadër të gjendjes së pandemisë. Ky akt tepër i rëndë dhe i dënueshëm dëmton seriozisht imazhin e Policisë së Shtetit duke na kthyer pas në kohët e arbitraritetit”, deklaroi pas kësaj ngjarjeje presidenti Meta.

Por, sikur të dojë të na shtyjë pas në kohë edhe më të errëta, mentalitetin e të cilave me sa duket ruan, Ardi Veliu e ka justifikuar dhunën ndaj të birit, me shfaqjet e huaja në sjelljen e së ëmës, megjithëse mes dy ngjarjeve nuk kishte asnjë lidhje. Dhe sikur kjo të mos mjaftonte, ai ka mashtruar duke përdorur një sekuencë filmi si skenë reale që tregonte moralitetin e aktores nënë.

©Lapsi.al

 

78 Comments

  1. Po fshatar esht mor burr ca te presesh nga shtaza. Shkolle policie ka bere. Spo them qe te gjithe policat jane budallenj te lindur, por ka dhe qe behen rruges.

  2. Jooo labeve poste ne administrate !!!
   Jane injorante dhe mafioz!
   Duhet ti rrethojme me tela me gjemba per 100 vjete deri sa ti vije era njeri, sepse jane kafshe , te qendrojne atje ne malet e Tepelenes !
   Por Edvin Bastardi do vetem INJORANTE rreth vetes , siç bente Enveri !
   Jeni llumi i kombit Shqiptare!

    1. Jo normal qe te mer malli per administraten e dymijlekshevave. Administrata e “malokeve” te Tepelenes njohin vetem Euron, dhe ato mundesisht me sa me shume 0 mbrapa.

     Se na keni care karin me stereotipin maloke veriu, shife kete “parizienin” e Tepelenes ca karalloji eshte. E kur e mendon se ky eshte Drejtori i Policise, praktikisht me i zgjuari Tepelens nder police. Mendo si jane nivelet e tjera me police “pariziene” Tepelene.

     Isha i deturuar ta bej kete koment se vertete abuzohet me ofendimin e gjysmes se popullsise se Shqiperise nga disa tipa. Nuk eshte mire te percash shqiptaret me komente krahinore, por eshte mire tju behet me dije se perpara se te shani nje krahine tjeter, duhet te shifni veten. Nuk je superior pse ke lindur ne Tirane e poshte. Superior je kur je civil dhe qytetar si njeri ne plot kuptimin e fjales.

     Duhet ta duam me shume njeri tjetrin se me pak se 2.5 miljon kemi ngel duke luftuar njeri tjetrin.

    2. Kudo ne bote thuhet s’ka pyll pa derra , ne laberi ka vetem derra , atje nuk ka pyll, njerez qe nuk duan as veten e tyre , shiko Enverin , i pushkatoj te gjithe shoket e tij te luftes !
     Te tille jane perseri , te pabese dhe injorante , me nje fjale Turq .

   1. Labve dhe Tepelensve tju hash ate qe sthuhet ti,pasi po qene labet injorante atehere maloket çfare jane??kur ne hall eshte Shqiperia e para eshte laberia dhe e vetmja gje e mire qe beri Enveri eshte qe dergoi labet ne veri per ti bere pak njerez,pasi ishin kafshe qe rronin me derrat dhe neper shpella dhe labet i mesuan si te vishen,si te gatuajne,si te argetohen etj.etj.,perveç Shkodres e cila nuk mund te hyje ne rangun e malokve,pasi kane tjeter kulture dhe qyteterim…

    1. Labet u bene nje me Turqit dhe komunistet , çfare kulture flet ti ?Islamike ?
     Jeni filo turq .
     Asnje ne Europe i do Labet -turq !
     Ju mbajne larg , si kafshe te egra .
     Mbajte xhamite dhe shkaterruat kishat katolike qe ishin ndertuar me shekuj pare .
     Islamike !!!!!

 1. Hahahahahahaha
  Ajo eshte aktore o rr.k! Pervec videove e ilaceve, thone qe Ardi ngaterron edhe pidhin e gruas me kerthizen. I madh je shoku! Tamam kur mendonim se barcaletat me police po fillonin te lodheshin. Vetem nje detyre ke: Mos ngaterro leshin me Lleshin se te piu e zeza! Per te tjerat mos e rruaj

 2. Zhvillimi i konceptit qe policia ate pune ka, vetem dhunen, qe e shprehu edhe ministri brendeshem, eshte pasqyra e ndertimit te ketij shteti, mbi metodat e sjelljet e policise se diktatorit, e qe sot po e ushtrojne po ato kuadro te partise shtet mbi popullin.Eshte thene, qe ne polici jane inkuadruar, apo rilindur perseri kuadro te sistemit te Enver Hoxhes, dhe se me rritjen e numurit te efektiveve te policise, rriten edhe kuadrimin e falangeve te ish sistemit te dhunes, ne sistemin gjoja demokratik te ketij pushteti diktature, e ngritur qellimisht nga mafiozi Rama. Andaj, eshte aqe krenar idioti, sepse votat ia jep policia, diktatin mbi popull e ben policia, drogen e ben policia, parate i qarkullon policia, e policia po prape i vjedh. Kemi organizim , maskim, shperdorim, ky eshte pushteti i rilindasve te qellimshem qe ne emerin e kesaj partie banditesh e mafiozesh. Mos prisni qe te shohim, e degjojme me mire e sjellje te policise ne kete shtet, shihi se kush jane, e thuaja se nga vijne.

 3. Hajde kafshe e veshur me roba njeriu
  TURP ku eshte katandisur ky vend. Lexohe or krye? POLIC artikullin me siper te kuptosh sa faje ke kryer. Je thjesht nje idjot i lindur.

 4. Ajo vidio pa diskutim qe esht ee bere ose e sajuar nga mafja e pusht etit kjo. Vidjo tregon se kjo bande e rilindjes sajon gjithcka dite te mira po na presin

 5. Qe eshte idiot as qe diskutohet. Mashtrues sigurisht. Keto jane dhe dy keriteret kryesore te vettingut ne pordhici. Tani njerez imagjinoni pak betejen e Ministrit kryeidiot per te miratuar nje ligj qe i jep pordhicise kompetenca te perndjekjes se njerzve per qellim te brendshem, pea thjesht hetim pordhicor dhe jo procedural!!! Imagjinoni veten thuaj ose femijet me lodra me arme dhe pernjehere mund te jeni shenjester e pergjimit, ndjekjes nen te ashtuquajturin hetim pordhicor! As gjykate as prokurori nuk marein vesh gje. Imagjinoni pak me kete fytyre idotizmi dhe mashtruese…..zoti na rujt

 6. Boooooo ca niveli alarmant inteligjence Drejtori I Pergjithshem i Policise se Shtetit. Me llogjiken e ketij, femijeve te Drejtorit te Policise duhet tju themi idioter me patjeter meqe i jati eshte komplet rrot kari?

  O debil mashkull, po nuk justifikohet dhuna juaj shtazore me nje femije edhe sikur te ishte djali i El Chapo-s jo me i asaj nene.

  O zot ne 2020 ku kemi arrit sa degjojme absurditete te tilla qe as ne kohen e Dulles nuk justifikohej kaq idiotshem dhuna.

  Ik shko ruaj lopet e Rambo se sje per kete pune.

 7. Nuk kam komentuar ndonjehere…. por ky polici duhet te jete deficient. Ka bere investigim kush eshte mamaja e atij djalit… si manjak… po pse o i mangut… car llogjike eshte ajo…. clidhje ka i biri…. duhet te arrestosh gjithe aktoret dhe kengetaret qe bejne vidieo. Turp. Car niveli… me sa pasion e tregonte… gomar

 8. I ka te dyja dhe idiot dhe mashtrues. Shifi formen e kokes dhe gjyko sa mend ka.Ska faj se vetem ERTV shef nuk di se cfare ngjet pertej gardhit te Ministrise se Brendeshme

 9. Ardi Veliu mundohet t’ja kaloje Rames per idiotizem dhe mashtrim por lodhet kot se nuk ja arrin. Vetem ErVelia mund t’ja kaloje…

 10. Ti ngrej padi penale e civile zonja per mashtrim publik e cenimin dinjiteti si nene dhe cenikin e imazhit moral si femer. Se rraca e ketyre nuk e njeh doreheqjen e as pergjegjesine publike per pozicionin e larte shteteror qe mban.

  1. Ke pir gje, apo po tallesh?
   Ketu muk ka ndrejtesi kur filmohet 4 Policia duke rraf nje minoren (veper penale) ti thua padi civile…

 11. Ne pergjigje te titullit te artikullit, drejtori i pergjithshem e policise e paraqiti veten ne nivele te larta rilindore njelloj si Balla, Spiropali, Veliaj e shume te tjere qe ne varesi te humorit te krye rilindorit dhe per t’i bere qejfin atij, jane gati te vetediskreditohen. Ne keto kushte, jo vetem duhet te shkarkohet nga detyra se bashku me ministrin e tij, por duhet edhe te procedohet penalisht bazuar ne disa nene te Kodit Penal. Por duhet theksuar se femijet e tij, nuk duhet te dhunohen ne asnje menyre pasi ata nuk kane faj se cfare kryetar familjeje kane.

 12. O njerez problemi i vertete ketu nuk eshte Veliu, po shoqeria Shqipetare qe eshte degjeneruar fare. Ne cdo vend ka budallenj dhe njerz te keqinj por ja tregon vendin shoqeria, ketu te ne …
  Ne kete rast shihet mjaft mire dhe cfar do te thote reforma ne drejtesi.
  Skeni par gje akoma…

 13. Ky eshte aq halldup saqe beson dhe e tregon me aq pasion ate shpjegim qe aky mendon se i jep atij te drejte.

  E kur e mendon se Lleshi do te kaloj ligj qe policia te beje hetim, te anashkaloje Prokurorine, pupupuuu.

  Drejtues policie ky????? Une as roje dere diskoteke sdo e vija kete hajdar.

  Jep doreheqje o Gramoz Junior se le nam.

 14. Kur te thote dhe ky mjerani,si psikoskizofreni me foton e Algjerise qe e paraqiti si ne Spanje ,qe rashe dhe une viktime ,ma derguan disa shoke kete foto.Dhe kaq mbaron -odisea-e ketij mega -skandali.

 15. Po pergjegjes rojesh ka qene, injorant dhe I keq. Turp ku eshte katandisur policia. Merr nje video private dhe e nxjerr Drej.Pergj,Policise, ne cdo vend perendimor do e kishin zene me shkelma.
  Rama cohe ambassador gjekundi se ky kishte ngelur po nxjerre bojen.
  Solidaritet me zonjen e nderuar

 16. Për të qeshur e për të qarë.
  Humor i zi alla Rama.
  Njeri Veli vret një djalosh për të ndarë paratë e pista me një biznesmen socialist plehrash.
  Ky Veliu tjetër bën thirrje që të rihen nga policia të gjithë fëmijtë që vijnë nga familje “të prekura”
  Një zdap tjetër shkon në Dibër me një furgon me “djem problematike” për të siguruar me dhunë vota për PS, e PS e emëron udhëheqësin juridik të reformës zgjedhore.
  Një ish ministër i mbrendshëm, bashkëpuntor me kushërijtë e tij trafikantë të drogës, shkon në Dibër e ju thotë policëve : “Bravo çuna që jeni treguar të zot për të vjedhur vota”.
  Ullësiu mo, kryetari i komisionit parlamentar për ligjet, i premton një shefi policie se unë do të siguroj një post të lartë në Tiranë, nese do të mbledhësh me lopatën e kanabisit sa më shumë vota për PS
  Gjushi i famshëm me duartë akullore ulet e ha dreka e darka me banditët e Durrsit duke ju kërkuar ta ndihmojnë të mbledhë vota për shefin e tij të dashur , Ramën.
  Drejtori i përgjithshëm i policisë pasi shkon me makinën e shtetit për të marë Eskobarin e Ballkanit, Balilajn si zotni, bën pazare që një sarhosh rrugaç të sajojë gënjeshtra kundër opozitës, e tani bën thirrje që të rihen fëmijtë e familjeve “armiq të partisë”

 17. Ardi Veliu ky funderrine e qelbur ky kriminel i lig nga katundet e Laberise qe ka shkerdhyer policine qe dhunojne e shkelin qytetaret perdite. Ky plehre e Rilindjes kishte vene dashnoren kryetare te komisionit te gjobave te komisariati rrugor OASH Tirane – baxhella katunare Irma Çela qe vidhnin e keqtrajtonin qytetaret pthuu rrace e qelbur

  1. ke te drejte, por polici qe me vuri gjobe ishte malok kuksi, dhe ajo e gjobave tek komisariati laciane..shefi prej tropojet..Lejini keto budalliqe, se ngaterrohemi me keq!

  2. Hahaaaahaa..po kesaj dashnores mos ja ka çuar burrin shef kom.pol. Tepelene ky😂🤣🤮

 18. Po si mund te justifikohet dhuna kunder nje femije more ndyresira. Ky jo vetem duhet shkarkuar si idiot qe eshte po futur dhe ne burg qe justifikon ate lloje sjellje prej rrugaci te policeve. Po ndaj njerez si ky shkojne aty ku Jane se jane vegla qorre te rilindjes.

 19. Po si mund te justifikohet dhuna kunder nje femije more ndyresira. Ky jo vetem duhet shkarkuar si idiot qe eshte po futur dhe ne burg qe justifikon ate lloje sjellje prej rrugaci te policeve. Po ndaj njerez si ky shkojne aty ku Jane se jane vegla qorre te rilindjes.

 20. Shoqeria Civile duhet te reagoje e te mbidhen e te rrine para Drejtorise se Policise derisa ta heqin nga ai post.

  Shoqeria duhet te mesohet te reagoje kundrejt idiotesirave pa kufi, perndryshe koha e Dulles do na duket si demokraci.

 21. Nuk ka faj i ziu katunar vetem filma me partizan ka pare,kane tall buthen ata keshilltaret e zyres se tij dhe ky i ziu e ka ngren sapunin e rrogozhines per djath dhie. Fale o zot se eshte rrot palle, po si i bie te jene femijete tij valle.

 22. Problemi nuk eshte tek leberit apo maloket. Problemi eshte se cdo polic ka fytyren e ministrit te brendshem. Drejtori i policise eshte lab, ministri i brendshem eshte malok, por ndermjet tyre shume kollaj mund te vendoset shenja e barazimit. Vete ministri enka thene qe do shihni Sander Lleshin tek cdo polic, a do e shohe ministri malok veten tek kryepolici lab???

 23. Muc Nano duhet te perseris thirrjen e vitit 2013 kur thoshte le te bashkohen gjithe plehrat e llumi i ketij vendi te bejne kete vend. Dhe rilindja po e zbaton me se miri.

  Mjere ky vend ne dore te kujt ka rene!

 24. E sigurte qe eshte pjese nga rradhet e stanit sorosian te Ripjerdhjes. Ky stan perbehet kryesisht nga mashtruesa, skuther, psikopater te certifikuar etj.

  Akoma diskutohet doreheqja?!

 25. hapu dhe te futem kur flasin karakurvat e ridhjerjes per moral !po nuk ka fshat ,lagje ,qytet ,shkolla spitale, kesh e monstrat dhe prostitutat e rilindjes qe mos te mbajne kammpion si familje te degjeneruara .qe nga motrat e ketije qe jane bordello ,se do tia nxjerrim edhe me video.te flasin keta per familje ku femrat shkerdhehen edhe me qente kurse vete jane bythqira .qe nga kafsha qe gjoja u prek ku u zhvesh z Lela po qe beri gabim qe nuk i nxori dhe pallen kermes kur nxirte kurven grua lakuriq .

 26. Ardi je rrote kari njekohesisht bythqir burr qe merresh me thashetheme..shko te qifsha grun se e merito te fillojn te merren njerezit me ty..kurv bur je

 27. KY I DEGJENERUAR SIKUR TE JETE DHE E VERTET PSE DUHET TE FUTI KAQ THELL POR RILINDASIT DIN VETEM DROG-PROSTITUCION-DHE FAMILJE TE DEGJENERUARA TE TIPIT VELIA GRISELDA,JOLEZZAZZA

 28. Pu pu pu, mjere ne se si jemi katandisur!!!!! Nuk mund ta mendoje dot njeri. Ky i trashe dhe injorant, ate video nuk ja tregoi nje shoku apo nje miku, po ja tregoi KOMISJONIT TE SIGURISE NE PARLAMENTIN E SHQIPERISE. Asnje nga te “nderuarit” zonja e zoterinj parlamentare nuk u ndie!!!!!! Ketu injoranca eshte ulur kembe kryq. Po injoranti me i madh eshte Sandri. Ai nuk eshte vetem injorant, ai eshte dhe budalla! Gjithsesi gjynaf per ne!!

 29. Pergjigja per pyetjen: eshte idiot megjithese u prezantua me ” rrezikun ” e math qe ti binte biblioteka ne kurriz , eshte mashtrues , me paaftesine profesionale genjen paturpsisht opinionin publik , informon me genjeshtra Komisionin Parlamentar te Sigurise e kushedi.sa fakirave i ka rene ne qafe dhe kushedi para sa horrave e horrlleqeve ka mbyllur syte me kete formim profesional dhe integritet moral qe percjell mensjelljen e tij. se mos ndonjeri shikon fytyren e Sander Lleshit te ky Ardi Veliu ! Duhet te largohet nga ai vend pune dhe te pergjigjet penalisht per veprimet e tij te denueshme ligjerisht . Ishalla e mer ne qeli Eskobari se shkoj personalisht e mori kur ju tek atij te dorezohej dhe do ti kete pelqyer muhabeti…
  ..

 30. Mos u ngatorroni me laber e maloke, ne diskutime te tilla pasi Ardi Veliu me shoke kete duan qe te zhvendoset vemendja ne racizem.
  Ketu behet fjale per nje veprim sigurimsi si I kohes se mavrise qe krijon skenare diktature.
  Veliu turperoi policine qe rri gjith diten ne diell dhe vjen nje injorante dhe e prish figuren. Sa per Ministrin e Rendit duhet te veproje ndryshe eshte e njejta fare.

 31. Lulzim Basha për fat të keq është kryetari që nuk di të ndërtojë kauza. Pafuqia dhe padija e tij për të bërë opozitë është një dëm për demokracinë, por jo vetëm kaq.

  Ai gjatë gjithë periudhës si shef opozite, në rastin më të mirë ka vjedhur kauza e në rastin me të keq, ka shfrytëzuar fatkeqësitë natyrore apo pandemitë për të bërë politikë. Rasti më i freskët pas dy tërmeteve, është ky i pandemisë së COVID-19.

  Lulzim Basha në thyerje të çdo protokolli, vazhdoi takimet pa masa mbrojtëse dhe pa ruajtur distancën në një hotel në Durrës. Më pas vazhdoi me takime të tjera kundër çdo protokolli të OBSH, duke rr ezikuar komunitetin dhe veten, duke i vënë vulën me teatrin ku veçse bëri teatrin e tij politik.

  Kjo sjellje e një shefi opozite që rrezikon jetën e qytetarëve të tij, është praktikisht vizioni i tij nëse do ishte një ditë kryeministër. Imagjinoni një kryeministër të tillë që shpërfill çdo masë, çfarë pasojash do sillte për qytetarët, për sistemin shëndetësor e larg qoftë për numrin e viktimave.Historite me police ne bote nuk do mbarojne kurre o cecenet e salihut,I fundit ndodhi ne amerike me pasoje vdekjen o shpellkare

 32. Botuesi i kometit, IPAEMER i ores 15,12 KA ZENE FAQET E TE TERA ARTIKUJVE ME KETE KOMENT SHTERRUES, PROPAGANDISTIK, I FRYRE, I NXITUR, POR I PA VLER, PER NE, POR PER TE MARRE KOTHEREN I GJORI KOMENTUES, NA E SHFAQ NE CDO FAQE ARTIKULLI. mE KET E TREGOJNE VEHTEN SE SA TE SHTERRUAR E PA ARESYE KOHOHORE JANE QE KETE VEND , SA DO PAK TE JAPIN NJE MENDIM RREGULLUES, E KUNDRESHTUES ME ANTI LIGJET, E ANTI POPULLARITETIN QE KANE USHQYER NE POPULL KETA BANDITE RILINDAS, NEPERMJET HORRAVE QEVERITARE ME BANDITIN RAMA..MOS U CUDISNI KOMENTUES, SE SI VELIU, KA QINDRA VELI TE TJERE KY PUSHTET, ANDAJ KANE VAJTUR PUNET KAQE MIRE NE VENDIN TONE.KETA DUN DRURIN, SE ASHTU JANE MESUAR QE TE NA SHPORREN, PERNDRYSHE KJO RRACE E TYRE ME KETO MBETURINA TE KONCEPTIT PER MBAJTJE PUSHTETI ME DHUNE, JANE TE RREZIKESHME PER ECURINE E VENDIT DREJT DEMOKRACISE QE DESHIROJME.

 33. Ju Errla keni pare vd si zedhenese e kryeministrit dhe jo qe nuk keni reaguar por keni kafshuar gjuhen. Keni pare vd me bllok ne dore te nje antari te qeverise qe ju ishit zedhenese dhe heshtet sipas heshtjes qe pllakosi gjithe qeverinë.

  Keni pare vd me zberthim komçash te nje ministri tjeter dhe perseri heshtet se ky e mori “ denimin” ngaqe u shkarkua me fb. Mund te keni pare edhe shume vd te tjera qe mund te ju kene kenaqur ose merzitur, por ky eshte problemi Juaj

  Une nuk jam prokuror apo gjygjtare por deputet.

  Nuk jam as si e preferuara juaj advokatja e Popullit qe reagon me hope sipas gjendjes emocionale-shpirterore-hormonale-politike. Per cecenet e shpellkareve te salihun ne fundjave

 34. E fillon pa asnjë kuptim. “Eshtë e vërtetë që…dhe jo se dua të marr në mbrojtje …””Gzoj respekt për të gjitha juve” E shikoni çfarë gramatike. Edi Rama kur nuk i intereson të përgjigjet pyetjeve të të rinjve, për një “e” pa dy pika u thotë të shkojnë të mësojnë shqipen. A nuk e dëgjon këtë sa bukur i ndërton frazat? Sa shumë keni ëndërruar të vijë në poushtet Edi Rama. E gëzofshi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu