• |
ide | kryesore

Festimi i trofeve në kohët e Koronavirus: ja si i gëzohet Salzburg Kupës së Austrisë

-Instant, Sport

Futbolli pas pandemisë së Koronavirus ka ndryshuar, ndoshta jo në substancë, por në emocione dhe kjo është krejtësisht e dukshme. Trofetë e para nuk kanë vionuar të jepen, por atmosfera e festës është komplet ndryshe nga se jemi mësuar të shohim. Ndodhi në Seri me titullin e fituar nga Crzeva Zvezda e u konfirmua në Austri me Salzburg që shkoi të merrte vetë medaljes për të festuar në distancim social…


Grumbullimet, përqafimet dhe ekzaltimet e forta duhet ti harrojmë, të paktn për momentin. Ja si kanë festuar triumfin në Kupën e Austrisë futbollistët e Salzburg, mes distancimit social e medaljeve që shkuan ti tërheqin vetë, pa kënaqësinë e marrjes së një vlerësimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu