• |
ide | kryesore

PD i përgjigjet Ramës: Ke të drejtë të tmerrohesh nga bashkimi i shqiptarëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Me nje deklarate, Sekretari i Pergjithshem i PD-se Gazment Bardhi, i eshte pergjigjur kryeministrit Edi Rama, i cila tha se Basha rrezikon jeten e qytetareve duke organizuar tubime. Sipas Bardhit, ajo qe e tmerron Ramen, eshte bashkimi i shqiptareve.

“Edi Rama ka të drejtë të tmerrohet nga bashkimi i shqiptarëve, që i la pa asnjë ndihmë, pa asnjë mbrojtje, dhe i vodhi e varfëroi edhe gjatë izolimit”- thekson ai.


REAGIMI

Edi Rama nuk tmerrohet nga shndërrimi i QSUT-së në vatër infeksioni për dhjetëra pacientë, mjekë dhe infermierë.

Është fakt se sot vatra e vetme e infeksionit masiv është spitali, që duhet të ishte vendi më i sigurtë e ku masat të ishin me rigoroze.

Edi Rama nuk tmerrohet nga varfëria e shqiptarëve dhe nga papunësia masive e tyre.

Edi Rama e përdori coronavirusin për të shtypur, vjedhur dhe gënjyer qytetarët. Është fakt se Edi Rama është i vetmi Kryeministër në botë që vjedh me tendera sekret e koncesione për oligarkët, dhe urdhëron prishjen e Teatrit në mes të pandemisë.

Ndaj Edi Rama ka të drejtë të tmerrohet nga bashkimi i shqiptarëve, që i la pa asnjë ndihmë, pa asnjë mbrojtje, dhe i vodhi e varfëroi edhe gjatë izolimit.

Propaganda bajate nuk e mbulon dot revoltën e qytetarëve në çdo cep të vendit. Pushteti kriminal, që lë shqiptarët pa asnjë qindarkë ndihmë në ditën e tyre më të keqe, është drejt fundit.

10 Comments

 1. Reportazhi i “Vrij Nederland” në 2008-ën: Si u arsimua Lulzim Basha, e shoqja, dhe kunati në Hollandë dhe lidhja misterioze e Bashës me doktorin e moshuar

 2. Lulzim Basha për fat të keq është kryetari që nuk di të ndërtojë kauza. Pafuqia dhe padija e tij për të bërë opozitë është një dëm për demokracinë, por jo vetëm kaq.

  Ai gjatë gjithë periudhës si shef opozite, në rastin më të mirë ka vjedhur kauza e në rastin me të keq, ka shfrytëzuar fatkeqësitë natyrore apo pandemitë për të bërë politikë. Rasti më i freskët pas dy tërmeteve, është ky i pandemisë së COVID-19.

  Lulzim Basha në thyerje të çdo protokolli, vazhdoi takimet pa masa mbrojtëse dhe pa ruajtur distancën në një hotel në Durrës. Më pas vazhdoi me takime të tjera kundër çdo protokolli të OBSH, duke rr ezikuar komunitetin dhe veten, duke i vënë vulën me teatrin ku veçse bëri teatrin e tij politik.

  Kjo sjellje e një shefi opozite që rrezikon jetën e qytetarëve të tij, është praktikisht vizioni i tij nëse do ishte një ditë kryeministër. Imagjinoni një kryeministër të tillë që shpërfill çdo masë, çfarë pasojash do sillte për qytetarët, për sistemin shëndetësor e larg qoftë për numrin e viktimave.

  1. Nen udheheqjen e lavdishme te te cmendurit te surrelit kemi shpetuar 18.000jete njerezish.cfare mrekullie.rrofte partita e qelbesirave me ne krye kryeqelbesiren.po per ata 600 mije te rinje e te reja qe kane mare rruget e botes nuk ke gje per te thene.dhe eshte debim jo zgjedhje.po per kanabizimin,tendera me kompani fallse e tendera pa gare,po per diskreminimin e popullit,sot dalin grate,neser pensionistet,pasneser femijet dhe burrat jo se ia ka prer pushti lakuriq.

   1. O idiot i opozites. Po vuan globi nga ky virus. Politiken lere per me vone ose largo ate komunistin qe keni ne krye dhe keni frike ta hiqni.

 3. Ngordhi qelbesira e Surrelit ngordhi kot e keni o shkerdhatat e kuqe🤮kot e keni ju erdhi fundi more qelbesirat e qelbesirave, Ne fillim palla i Surrelit ju tha mblidhuni gjithe qelbesirat se do vjedhim Shqiperin dhe ju o burra mbas qelbesires dhe ja ku jemi sot o qelbesira prej verteti💩💩🤮🤮

 4. Ne tere boten na qenka virusi qe paska rregullat e saja, ashtu eshte, por na thoni se sa e si jane zbatuar ato ne shtete edhe qe epidemia beri kerdine, kurse tek ne VIRUSI Rama, e shtrydhi, e gjobiti, rrahu, e persekutoi popullin e tije, e si perfundim, ne cdo dite vetem genjente, e urdheronte si donte ai, e behej si desh ai, Na thoni ndonje shtet qe vetem KM komandon si diktator, e pushtetet e tjera i servilosen, bashke me zagaret qe i mbajne iso nje te cmenduri. E bejne problem takimin ne Durres, e se u be nami, e ku, ne natyre. Mos harroni ju, komentues zuzare hibridi rilindas, se kongresi tuaj i kuqaleve ne mars, u be ne kohe epidemie qe u mbajt fshehur nga kompetentet tuaj, vetem qe te behej kongresi i sevove kuqale, e pas tre ditesh te shpallesh pandemia,,Pra eshte e cuditeshme, qe ne salle nuk paska viruse, e ne natyre qenka shkelje e urdherave te kodoshit per infeksione te pandemise. Lereni ket, por mblidhni rripat, e ato qe do merrni e shporruni nga ky vend se boll ua moret shpirtin miletit te varfer e shprese madh, por te shtypur nga ju me mashtrimet e pa degjuara der me sot. Koha eshte per rrevolucion, bashkim, e drejtim nga populli, e ne vazhdim vetem prej tije do pritet ndryshimi, e dhenia llogari e ju bandave xhvates, e te semureve narkotike, me kryetarin tuaj perdorues marijuane, e drogave me te sofistikuara. Kjo ishte fatkeqesia me e madhe mbas pushtimeve e komunizmit, ishte rregjimi rilindas fatal per kete vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu