• |
ide | kryesore

Tërmeti në Korçë, toka u lëkund me magnitutë 3.6 të shkallës Rihter

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Korça është lëkundur nga një tërmet 3.6 të shkallës Rihter pasditen e sotme. Lëkundjet kanë qenë me epiqendër në fshatin Libonik, ndërsa banorët kanë dalë nga shtëpitë pas lëkundjeve.


Fatmirësisht nga lëkundjet nuk ka pasur të lënduar dhe as dëme materiale.


Korça njihet si zonë sizmike, ndërsa këto lëkundje vijnë një vit pas tërmetit të fuqishëm të 1 qershorit 2019, 5.3 ballë që shkaktoi dëme të konsiderueshme materiale dhe 4 të plagosur.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *