• |
ide | kryesore

PD pyet sërish: Pse Rama ishte në Francë me çarter privat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka ngritur sërish një sërë pyetjesh mbi udhëtimin e fshehtë në fundjavë të kryeministrit Edi Rama për në Francë. Ishte PD që e denoncoi fillimisht këtë udhëtim të Ramës në një kohë pandemie dhe kur asnjë kryetar shtetesh nuk bën udhëtime të tilla. Këshilltari për mediat i kryeministrit Endri Fuga shkroi në Twitter se bëhej fjalë për një udhëtim pune, por pa dhënë më shumë detaje. Pas kësaj PD ka reaguar sërish.

“E turpshme është që Edi Rama të harxhojë me mijëra euro për luksin personal, kur shqiptarët i ka lënë në pikë të hallit. E turpshme është që Edi Rama te udhëtojë si hajdut me charter personal dhe ta mbajë të fshehtë arsyen. E turpshme është të justifikosh luksin dhe vjedhjen e Ramës, duke akuzuar opozitën që zbuloi të vërtetën e udhëtimit në fundjavë prej 100 mijë euro me avion privat. Edi Rama nuk mund të fshihet. Ai ka udhëtuar me avion privat në fundjavë në Francë. Pse?” – thuhet në reagimin e PD. ©LAPSI.al


20 Comments

  1. nuk e ndalon njeri, por mos ta bente me aeropllanin e qeverrrise se paguhet me paret tona..Pastaj, sic e thashe, eshte i lire, edhe te te shkerdheje..

 1. Po ky gerdalla nuk para zgerlaqet rrugeve te botes me taksat tona per tu zgerlaqur ne Paris finanacon lali dhjeri nga kursimet e mamit prandaj mos i bini ne qafe ,se ky vete eshte shume fukara me nja tre miliard euro ,e ca jane tre miliard asgje fare ,ky pret qe resistance forbes ta klasifikoj si bilioner me zi po pret.

 2. Po ky gerdalla nuk para zgerlaqet rrugeve te botes me taksat tona per tu zgerlaqur ne Paris finanacon lali dhjeri nga kursimet e mamit prandaj mos i bini ne qafe ,se ky vete eshte shume fukara me nja tre miliard euro ,e ca jane tre miliard asgje fare ,ky pret qe revista forbes ta klasifikoj si bilioner me zi po pret.

 3. Bashkeshortja e Nikolin Jakes si pronare e vetme e kompanive AGS SHPK dhe SORI-AL ka fituar gjate viteve te fundit 51 tendera duke i marre buxhetit te shtetit 12 milione euro.

  Kompania që ka thyer rekord është SORI-AL qe ka fituar plot 42 tendera.

  Nga ana tjetër, kompania tjetër, AGS SHPK, ka fituar 9 tendera në total. Përkatësisht 3 në pushtetin lokal, duke kapur shifrën mbi 1 miliardë lekë të vjetra, ndërsa në sektorin e shëndetëtësisë kanë fituar 6 tendera me vlerë mbi 3 miliardë lekë.

  Në këto tendera, zonja Tafani ka ofruar shërbimet e kompanive të saj për ushqim në spitalet e vendit si dhe shërbimin e lavanderisë. Kujtojmë se një skandal me këto tendera ishte ai i larjes së çarçafeve ku për 42 ditë i kanë marrë QSUT mbi 300 milionë lekë, ose ushqimi i ofruar për pacientët, të cilët vetë e kanë denoncuar si skandaloz në rrjetet sociale.Ne avjon personal hypen armina e zeni qe nuk I ka thene njeri pune e mbare,por po shijojne parate e vjedhura te salihut

 4. O kosta po qe ti do ti hash manxurin Sales ,kurse ai i ores 22 41 tja haj Xenit, mua dhe Ardi veliut ,dhe te tere ju bushtrat mavi ,qe po jau shau njeri gerdallen hidheni perpjete tamam si ne momentin kur ju hyn ai miku ne sume vazhdoni dhe mos u lodhni duke ja mbajtur ne goje Sales ,dhe Endri Fuges rrace kurvash .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu