• |
ide | kryesore

Sot mbledhja e fundit/ Marrëveshja në Këshillin Politik ndahet nga 3 pika

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot në orën 17:00 Këshilli Politik mblidhet për herë të fundit para përfundimit të afatit 31 maj të dakordësuar mes palëve për Reformën Zgjedhore.

Tre pika janë barrierat që po ndajnë palët nga marrëveshja, depolitizimi i administratës, teknologjia në zgjedhje si dhe ndryshimi i sistemit zgjedhor.


Për dy të parat ka një përplasje mazhorancë- opozitë, kurse për sistemin më shumë ngulmon Rudina Hajdari e opozitës parlamentare.

Prej më shumë se dy ditësh mbledhjet e Këshillit Politik nuk kanë pasur fryte teksa pritet të shihet sot kur kanë mbetur edhe pak orë nga përfundimi i afatit.

4 Comments

  1. Ju Errla keni pare vd si zedhenese e kryeministrit dhe jo qe nuk keni reaguar por keni kafshuar gjuhen. Keni pare vd me bllok ne dore te nje antari te qeverise qe ju ishit zedhenese dhe heshtet sipas heshtjes qe pllakosi gjithe qeverinë.

    Keni pare vd me zberthim komçash te nje ministri tjeter dhe perseri heshtet se ky e mori “ denimin” ngaqe u shkarkua me fb. Mund te keni pare edhe shume vd te tjera qe mund te ju kene kenaqur ose merzitur, por ky eshte problemi Juaj

    Une nuk jam prokuror apo gjygjtare por deputet.

    Nuk jam as si e preferuara juaj advokatja e Popullit qe reagon me hope sipas gjendjes emocionale-shpirterore-hormonale-politike.

  2. Ma cat koken me sistemin . Ne qoftese nuk garantohet vota cdo sistem deshton . Sa per Hajdarin , cfardo qe te beje kjo eshte e PA besueshme seps u be dhe eshte paterica e Rames

  3. Rudi bravo . Pa realizuar ndryshimin e sistemit , votimin e numerimin elektronik , partite te heqin dore nga organizimi i zgjedhjeve dhe pa lejuar referendumet mos prano asnjegje .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu