• |
ide | kryesore

Mbledhje në SPAK/ Altin Dumani emërohet zëvendës drejtues, prokurorët ndahen në dy seksione

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Altin Dumani do të jetë zëvendës drejtues pas Arben Krajës në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit.

Sot është mbajtur mbledhja në SPAK ku është marrë dhe ky vendim teksa prokurorët janë ndarë në dy seksione.


7 prokurorë të SPAK janë në sektorin kundër Krimit të Organizuar, dhe 5 në seksionin e Krimit dhe Korrupsionit. Altin Dumani do të jetë njëkohësisht drejtues i Seksionit kundër Krimit të Organizuar kurse i Seksionit të Korrupsionit do jetë Ervin Kondili.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu