• |
ide | kryesore

Udhëtimi misterioz në Francë, vjen reagimi i Edi Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka reaguar pwr udhwtimin misterioz tw denoncuar nga PD pwr “udhwtimin me charter”.

Unë s’jam në Francë po në Shqipëri qysh pardje! Kam shkuar pasditen e të premtes e jam kthyer mesditën e të shtunës për një vizitë informale të nivelit të lartë dhe “shpenzimet e luksit e të fundjavave jashtë” ua kam lënë atyre që të vetmen punë kanë të më shajnê ditë-natë! Pikë.
Sa për Reformën Zgjedhore dhe dizinformimet që vazhdojnë, do të presim edhe sot pa folur pasi kemi bërë pjesën tonë duke respektuar afatin 31 maj! Sot kemi angazhuar edhe ushtrinë për operacionin e pastrimit të inerteve nga sheshet e Rindërtimit,
ku shpejt do të nisin projektet😊” – shprehet Rama në rrjetet sociale.


23 Comments

 1. po per direktorin e policise mo zograf , qe la nam ne mes te dites do shkruaj ndonje rrjesht apo kaluan tri dite u harrua tani

  1. Ky mjerani, ky sherbetori, ky krijesa e demshme dhe e pavlere, ky tirani, ky hajduti, ky mbeturina e pariciklueshme qe helmon dheun,me ane te avioneve carter, qe levizin jashte linjave dhe jashte kontrolleve, kondrabandon dhe nxjerr jashte ne llogarite e fshehta bankare, parate dhe floririn e vjedhur shqiptareve me droge, korrupsion, krim, tendera, ppp etj.

   1. ke te drejte o mik , ky muhabet mbyllet thjeshte fare , shkaterroi ate strehimin berthamor qe ka bere ne surrel , gjeji dhe nr e llogarive bankare e bllokoi leket per llogari te shtetit shqiptar e te shofim si do nxjerr buken e gojes pastaj me ato piktura qe nuk ja ble njeri as 5 euro

    1. Leket ja ruan Sorosi, sa here vjen djali i Sorosit i jep nganje valixhe me milljona dollare. Dhe nuk ka nevoje te hap llogari ne emer te vet fare. Pak vite me pare Sorosi ndryshoi formen juridike te biznesit te tij ne amerike per te mos pas detyrim deklarimi apo llogaridhenje ndaj qeverise amerikane.

     1. A dini ndonje drejtues qeverie/president te kete levize jashte vendit ne kete kohe pandemie per kurjozitet si ky shkerdhata..Takimin se bente dot ne telefon. Vetem po te jete dylber dhe duhet me qene prezent kur ben punen.

 2. Po tani kush po mashtron ne kete histori.
  Pd qe bën denincimin publik.
  Fuga qe thote: po ka shkuar por kemi nje marrëveshje me kompanine
  Apo nalt-gjatesia qe thote qe kam qene per vizite informale
  Mjerë ai vend sa shume po vidhet e abuzohet

 3. Ky mjerani, ky sherbetori, ky krijesa e demshme, e pavlere, ky tirani, ky hajduti, ky mbeturina e pariciklueshme qe helmon dheun,me ane te avioneve carter, qe levizin jashte linjave dhe jashte kontrolleve, kondrabandon dhe nxjerr jashte ne llogarite e fshehta bankare, parate dhe floririn e vjedhur shqiptareve me droge, korrupsion, krim, tendera, ppp etj.

 4. Ky mjerani, ky sherbetori, ky krijesa e demshme e pavlere, ky tirani, ky hajduti, ky mbeturina e pariciklueshme qe helmon dheun,me ane te avioneve carter, qe levizin jashte linjave dhe jashte kontrolleve, kondrabandon dhe nxjerr jashte ne llogarite e fshehta bankare, parate dhe floririn e vjedhur shqiptareve me droge, korrupsion, krim, tendera, ppp etj.

 5. Pse mer te qifsha rracen me ca punojne avionet, me uje ? Dhe nese te gjitha shtetet kane prioritet situaten aktuale ne vendet e tyre kujt I rruget kari me te taku ty ne kete situate ? Ty te kane dhene duret ne situata normale e te kane mbyll deren, pervec zorrosit, e po te priskan nivele te larta per motive pune. Tregoja braces keto perralla

 6. KETA DUAN TA MBAJNE LLUM KETE VEND .
  KETA DUAN TE NA TREDHIN DHE POSHTEROJNE.
  REVOLUCIONI ESHTE SHPETIMI JONE O POPULL.
  I PATE GREKERIT PER NJE TE VRARE NGA PAKUJDESI U DOGJ ATHINA 10 VJET
  SHIKONI AMERIKEN , PO DIGJET PER DREJTESINE .
  NESE NUK NGRIHENI SOT , ESHTE RADHA JONE NESER .
  KETA DO NA TRAJTOJNE SI KAVJE
  REVOLUCION
  REVOLUCION
  REVOLUCION
  REVOLUCION
  REVOLUCION ……………….
  SHQIPERIA E SHQIPTAREVE . VDEKJE POLITIKANEVE .
  ………………….VETEM REVOLUCION

 7. Gazetaret duhet ti bejne pyetje dhe investigojne me shume per kete udhetim jo transparent. Edhe nese e kallzoni te SPAK sdo ishte keq. Qe bie era abuzim sdo mend. Dhe duket haptazi qe nuk ka qene per pune zyrrare. Sepse i ben bisht te vertetes dhe transparences.

 8. E vetmja rrugë për kthimin e kësaj pronësie tek populli është prishja e kësaj marrëveshjeje. Nuk ka rrugë tjetër përpos detyrimit për prishjen e kësaj marrëveshjeje siç bëri paraardhësi i juaj me reformën në drejtësi. Detyrojini të pranojnë sistemin danez me lista të hapura. Të jeni e sigurt se do t’a pranojnë se kanë shumë mëkate dhe tremben …

  Po në instancë të fundit le të provojnë “dashurinë” e popullit ndaj tyre siç e provoi edhe Ramiz Alia. I pari i vendit, komunisti doli ballë për ballë me një inxhinier dhe humbi… Kjo është demokracia!

  Le t’a provojnë ballë për ballë, Edi dhe Luli, Damiani dhe Bylykbashi, Taulanti dhe Monika, Spiropali dhe Albana Vokshi e kështu me radhë të gjitha këto figura groteske të politikës se çfarë përkrahje do kenë në popull? Kjo është “arena” e vërtetë e demokracisë. Kjo bie ndryshimin e madh që do populli dhe jo ajo që duan ata Edi dhe Luli…

  Nëse ata nuk duan dhe nuk i detyron dot se cenohet “sovraniteti” i vendit, atëherë le të bëhet referendum… Populli le të vendosë se kë do: listat e mbyllura apo “ndeshjen” ballë për ballë e të fitojë më i miri.

  Preteksti i “kohës” është thjeshtë lojë… këtë lojë duhet të zhbëni ju ambasadore, nëse doni të bëni një “sevap” për popullin shqiptar…, të shpëtojë nga kjo klasë politike kusare, vrastare e antihumane… të shpëtojë nga këto “shushunja politike”! .

 9. Ky portal eshte ne krize.
  Po te shikosh me vemendje rezulton qe nje lajm qendron 3 jave dhe komentohet disa here me emra te ndryshem nga 3-4 tifoza te ekipit katundit.
  Nje here tha se Rama kalon fundjaven me carter qe koston $100.000 me pas rezulton se udhetimi nuk eshte kryer ne fundjave por dite pune e javes dhe jo per pushime po per arsye pune.
  Nderkohe ata 3-4 zagaret nderrojne stilin e lehjes.
  Kjo eshte nje metode tashme e demoduar qe bene politika e PD. A ju kujtohet John Mc Go-u ne fillimet e viteve 90 qe sipas Berishes kishte pare me syte e tij cantat me flori dhe para qe transportonte Ilir Hoxha i biri Enverit ne Zvicer dhe ai kishte dekumenta dhe iformacione te sigurta se ku ndodheshin miliardat e kesaj pasurie? Ku eshte ajo pasuri sot !!!!????
  Sot ua them une ku eshte ajo pasuri! Fillon nga gjiri Lalzit dhe mbaron ne tere bregdetin e detit Adriatik dhe Jon.
  Dhe e fundit, a ka ndonje bir kurve nga ju me siper te me tregoje se sa eshte pesuria e Berishajve dhe Malltezajve sot dhe sa eshte pasuria qe Enveri ia trashegoi familjes tij?

 10. Nuk kisha degjuar deri me sot takime te nivelit te larte ne ilegalitet.mbase me sorrosin quhet takim i nivelit te larte.

 11. Bythe grisuri mendon se i ha genjeshtrat ky popull hhhaaa kurr si ha por qendron i heshtur deri sa te vloj durimi por durimi ore byth grisur erdhi ku ne pidh te Anetes do shkosh o fare e degjeneruar, sepse me fjalorin prej rrugaqi mesove dhe politikanet e Kosoves sepse ata kan cen shembull ne komunikim por se ke ardhur ti shkerdhat ne politik dhe ata ja kane ber naften gojes.Rrace muti tutje rrugaq mos mbift rraca jote per jet e mot, mashtrues, degjenerator i shkerdhyer ne maximum, hajdut i pa ngopur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu