• |
ide | kryesore

Instagrami në zi për vdekjen e George Floyd (Foto)

-Instant, Paparazzi, Slider

Vdekja e 46-vjeçarit, George Floyd, si pasojë e dhunës nga policët ka shkaktuar zemëratë tek populli amerikan.

Në SHBA po organizohen protesta të ashpra kundër racizmit. Edhe në rrjetet sociale ka vendosur të protestohet këtë të martë. Shumë personazhe dhe jo vetëm kanë vendosur të publikojnë një sfond të zi dhe asgjë më shumë, duke shkruar:


“Jetët e zeza kanë rëndësi”.
ImageImageImage

Kësaj forme proteste i janë bashkuar edhe shumë personazhe shqiptarë, të cilët kanë vendosur mos postojnë asgjë sot përveç fotos në fjalë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu