• |
ide | kryesore

Ruçi letër Metës: Kemi muaj që presim emrin për kreun e KLSH, respekto afatet kushtetuese

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
ruci meta.JPG

Kreu i Parlamentit, Gramoz Ruçi i është drejtuar sot me një letër kreut të Shtetit, Ilir Metës.

Në letër, Ruçi i kërkon Presidentit të respektojë afatet kushtetuese dhe të propozojë një emër të ri për kreun e KLSH-së, post i cili mbahet nga Bujar Leskaj aktualisht.


“Presim propozimin tuaj për kreun e KLSH. Kemi muaj që presim emrin për kreun e KLSH. Presidenti duhet të respektojë afatet sipas Kushtetutës”,- thuhet në letrën e tij.

6 Comments

 1. Ce doni kreun e KLSH…per te vazhduar cikline botimeve “shih babezine e rilindjes”. Car keni bere ju deri tani me mijera denoncime qe jane bere nga KLSH-ja. Nuk ke moshe te sillesh si e virgjer…edhe nuk i flet ndergjegjes se askujt o kunadhe e vjeter…

 2. Po te kesh kaq merka per afatet bi nje kafe me edin dhe thoi ti miratoje ato emarat qe con meta…se edhe Jezusin me zgjedh Meta per kryetar KLSH, sekti degjenerum rilindas do i gjej njolla dhe sdo e pranojne. Apo kjo ishte e vtemja gje qe gjetet nga Meta…Demokracia me Komunizmin nuk bashkjetojen.. Duhet qerruar komunizmi qe te mbije demokracija..Shenim: Komunizmi jo si ideologji por si babaezi shtazore qe e demonstruat ne format me siperore me kete race te rilindjes..

 3. Bravo duartrokitje Germall Rroci….Ja i sheh kokat e medha is navigojne neper shshbetejat luftrarake te politikes…keshtu behet luft politike…….mendon kungull Rroci ne delirin e vetekenaqsise…

 4. Në një intervistë dhënë së fundmi, kryetari agraro-ambientalist, Agron Duka, ndër të tjera theksoi që: “Opozita kërkon edhe identifikimin biometrik, pasi janë mbushur kutitë e votimit me emigrantë që nuk kanë ardhur fare në Shqipëri”.

  Ky pohim i zotit Duka është shumë interesant dhe shpreh një të vërtetë. Është nga ato të vërteta që nuk janë legjenda urbane, por që janë provuar me vendim gjyqësor për të cilën komisionerët kanë bërë burg.

  Për ata që e kanë harruar, ky fenomen ka ndodhur kur në pushtet ka qenë opozita e sotme, me kryeministër Sali Berishën dhe ministër të Jashtëm Lulzim Bashën.

  Më 28 qershor 2009, në komunën Rruzhdie në Fier, për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare u konsumua pikërisht ajo që ngre me forcë zoti Duka: “Mbushja e kutive të votimit me emigrantë që nuk kanë ardhur fare në Shqipëri”.

 5. Qenka kujtuar krokodili per kryetarin e kontrollit te shtetit qe ia kerko presidentit, e mbase per kohen ka te drejte, po per gjukaten e larte, e kushtetuese perse nuk ka ndonje kerkese ky krokodil apo ashtu i duhet kallam deshtakut qe ta mbaje pushtetin me shkeljet ligjore qe ben? Per kete eshte me i rendesishe m parlamenti, e jo se i ka kaluar afati kryetarit te kontrollit, e na u bekerka nami, kur ai eshte plotesisht ne pune, e dispozicionuar ne postin qe eshte akoma.Shteti po calon per gjra me te medha o Gramoz paria kuqale, shihi e kryej mire detyrat parlamentare me ate parlament pa parlamentar, por me sherbetor e zuzar te idiotit se vendi eshte jashte cdo te drejte demokratike sepse komanden po e ben vetem njeshi ,,,,,Kallam deshtaku, e andaj punet e e aredhmja po shkojne kaqe mire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu