• |
ide | kryesore

Zyrtare/ Real Madrid “braktis” Bernabeun e do të luajë në Valdebebas

-Instant, Sport

Real Madrid do të braktisë tempullin e tij të futbollit për pjesën e mbetur të sezonit. Një vendim i marrë nga Blancos, që ka një arsye të qartë. Sipas Marca, Florentino Perez, presidenti i merengues ka zyrtarizuar tashmë, se ndeshjet e mbetura të Liga do të diskutohen, nga skuadra e Zinedine Zidane, në fushën e stadiumit Alfredo Di Stefano, në Valdebebas, në mënyrë që të favorizojë zhvillimin e punëve për ristrukturimin e Santiago Bernabeu, tempulli historik i ‘Casa Blanca’.

Presidenti i Real Madrid i ka shkruar ortakëve të klubit, duke lajmëruar se, në ditët e ardhshme, do të vlerësohen “opsione të ndryshme në lidhje me rimbursimet e abonentëve që nuk mund të ndjekin ndeshjet e skuadrës, për shkak të masës që është marrë nga qeveria që i ndalon spektatorët të futen në stadium.


“Dua të falenderoj, e të shpreh mirënjohjen time personale, për ortakët që, me bujarinë e tyre, kanë mbështetur klubin, duke hequr dorë nga të drejtat që derivojnë nga ndërprerja e aktivitetit agonistik – ka shkruar Perez -. Në ditët e ardhshme do të merrni një komunikim me opsionet e ndryshme mbi ofertat për abonetntët, për të kompensuar kalimin e ndeshjeve të sezonit në vijim që, sipas parashikimit, do të zhvillohen me dyer të mbyllura. Për këtë arsye kemi marrë vendimin që të luajmë në stadiumin Di Stefano”.

1 Comment

 1. Mos.
  A eshte takuar Edvini me Perez-in? Qenka semundje ngjitse kjo e kullave…
  Vandalet antikombetare kerkojne te zhdukin trashegimnine sportive te Real Madridid.
  Ku jane sportistet ? Te mblidhen te kafje ke cepi dhe te krijojne urgjrntisht aleancen per mbrojtjen e Bernabeut.
  Ta zhdukim qelbesiren Perez se do te beje pune te pista .
  Do te n dertoje nje kulle me PPP.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu