• |
ide | kryesore

Ambasadorja Yuri Kim gjen kohë të merret me Çim Pekën: “Pse e thërras Bashën ‘Luli’

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane Yuri Kim megjitjëse ka pasur këto ditë mbi supe hallet e mbarë Shqipërisë, ka gjetur kohë të merret edhe me gazetarin Çin Peka. Mbi një postim të këtij të fundit për emërtimin Zoti Luli, që shkaktoi ilaritet ditë me radhë.


Ajo ka sqaruar përmes një postimi në tëitter se pse e thërret kreun e PD-së, Luli dhe jo Lulzim.

Ajo ka hedhur poshtë zërat për një debat me kryedemokratin, duke sqaruar se e thërret ‘Luli’ pasi janë kolegë dhe miq.

“Kjo është e pakuptimtë. Ai më quan “Yuri” dhe unë e quaj “Luli”. Pse? Sepse ne jemi kolegë dhe miq.”- shkruan Yuri Kim.

17 Comments

 1. Ka 48 orë që ambasadorët më të rëndësishëm të Perëndimit, ajo e SHBA dhe BE, hyjnë e dalin në zyrën e tij, dhe dëgjojnë arsyetime kafkiane, për të njëjtat çështje që mendonin se i kishin mbyllur.

  Edi Rama ngjan si një dhëndër i lodhur, që kërkon dorën e nuses, po nuk e lë babai i nuses të takohen, ndërsa Ilir Meta, si daja i nuses, që dyshohen se mos takohen fshehurazi dhe i vë Tit Vasilin nga pas.Qimi i salihut te zenit dhe likja ne mes si pronar i ambjentit ku tv syri sulmon ameriken,ky eshte Qimi I termetit

 2. n.q.s z Basha eshte mik me kete prostitute harram votat e popullit te ndershem qeveritare ,kjo qelb era korrupsion dhe krim me keq se rama.

 3. NA U RRUAJT KARI NE SE TI E QUAN LLULLI APO LULI . PO E KE MIK MBAJE NE SHTEPI . NE NA INTERESOJNE NDRYSHOMET RRENJESORE ZONJ . A E BENE DOT KETE ? NESE JO IK SHIF PUNET E TUA E MOS NA GRRIC BYTHEN SE NA KA ARDH NE MAJE TE HUNDES LLULLI , PALLOSHI , MURGESHA DHE TE GJITHA KURVAT E POLITIKES.

 4. KETA JANE PALLAVRA KJO ESHTE SI TE FLASESHE SI E JOMA E ZEQOS NE MAJ TE THENES KETA JAN SHASHKA SI E THIRRI SI DO E THIRRE NUK KA ASNJE TE KEQ POR KUR SHKON SI KORJERE E SORASIT ATEHER PO DHE PER KETE DUHET TE KIHET KUJDES JO SI E THIRRI NE EMER APO SHKURTIMISHT;

 5. Futja pordhes , shpjegim deficientesh. Po perse ke parti drejton kjo qe qenkan kolege ?
  Po Lulushi , ambasador i kujt dhe ku eshte ?

  Me mire mund te jepte nje shpjegim si : e therras Luli se ai ka dy kembe si une, ose sepse ai ha buke e fle gjume si une etj etj po kolege nuk e di se ku jane ( mbase tek organizata e Sorrosit)

 6. Ka 48 orë që ambasadorët më të rëndësishëm të Perëndimit, ajo e SHBA dhe BE, hyjnë e dalin në zyrën e tij, dhe dëgjojnë arsyetime kafkiane, për të njëjtat çështje që mendonin se i kishin mbyllur.

  Edi Rama ngjan si një dhëndër i lodhur, që kërkon dorën e nuses, po nuk e lë babai i nuses të takohen, ndërsa Ilir Meta, si daja i nuses, që dyshohen se mos takohen fshehurazi dhe i vë Tit Vasilin nga pas.Ne enderr ju del sorosi i berishes ai na e solli perhere te pare ne shqiperi dhe po salihu po ju le pa gjume per sorosin,ju shpellkare dhe mamin e babin Soros i therrisni,sa kar duhet te jesh qe gjykimin e lidhni me sorosin kur ju rrini gjithe diten te lagjja duke peshtyre fara luludjelli

 7. E paske ndruar dorën e dacibaove të përgatitura në laboratorin e Lal Plehut se paske futur mbrenda edhe “arsyetimet kafkiane”.
  Jam me 100% i sigurt që ase di se kush është Kafka e jo më ta kesh idenë e “arsyetimeve” të tij.
  Me siguri kujton se është fjala për kafkën katërqoshelie të Tao Pallës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu