• |
ide | kryesore

Gjetja komerciale në fanellë: Burger King i ndryshon emrin McDonald

-Instant, Sport

Futbolli është duke u kthyer gradualisht në fushë, kudo në botë, pas pandemisë së Koronavirus e nga Kosta Rika mbërrin një histori shumë interesante dhe qa nuk mund të të lërë pa buzëqeshur, edhe pse qëllimet janë krejtësisht komerciale.

Sulmuesi i Alajuelense, Jonathan McDonald, është futur në fushë, në ndeshjen kundër Deportivo Saprissa me një emër të ri mbi fanellë: “Burger King”. Arsyeja e ndryshimit të mbiemrit është vetëm komercial. Një inisiativë shumë e gjetur, që u bë shpejt virale, duke i shtuar një kapitull të ri betejës komerciale mes dy kolosëve të hamburgerave.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu