• |
ide | kryesore

Komisionerë të depolitizuar/ Çfarë tregojnë përgjimet e Dibrës për mësuesit

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme
Pika kyçe qe diskutohet prej ditësh për reformën zgjedhore është depolitizimi i administratës si një rekomandim i OSBE ODHIR. Por zor se një administratë në kushtet e një autokracie mund të jetë e pavarur nga politika. Mjafton shembulli i komisionerëve të votimeve të 30 qershorit, pra i “të pavarurve” që zevendësuan komisionerët e partive opozitare që nuk morrën pjesë në zgjedhje, për ta vërtetuar këtë.  Por rastet e tjera nuk mungojnë. Boll të shofësh reformën në drejtësi, të vëzhgosh si janë sjellë të pavarurit Arta Marku, Ardian Dvorani, Arta Vorpsi, për të kuptuar se sa të pavarur janë nga partia në pushtet njerëzit e drejtësië së re. Por rasti më ulëritës është ai i përgjimeve të Bild që treguan se çndodh me zgjedhjet në Dibër. Se si nën peshën e pushtetit mësuesi dhunohen të votojnë hapur për PS. Piramida është e thjeshtë. Edi Rama dhe dy deputetë socialistë, Damian Gjiknuri dhe Pjerin Ndreu i ushtrojnë presion strukturave arsimore që të votojnë hapur, se për ndryshe të hënën do shkojnë për lesh. Her direkt dhe herë përmes të deleguarit të tyre Arben Keshi ata ushtrojnë presion mbi drejtorin e arsimit Drini Gjeci. E gjithë struktura e shërbimit arsimor vihet në dispozicion të fitores së PS. Tani pyeyja është: a mund ti lësh strukturave si ato në përgjimet poshtë,  të drejën për të bërë edhe arbitrin e zgjedhjeve? 
Përgjimet nga dosja e Dibrës 


Përgjimi 4 

Arben Keshi flet me një person të paidentifikuar që punon si mësues. Mësuesi e informon Keshin se diksuh i ka kërkuar 200 mijë lekë në shkëmbim të katër votave.Mësuesi: Kam një Altin këtu te shtabi.Arben Keshi: Se njoh. I kujt është Altini?Mësuesi: I Isuf Qokut, ish nxënës i imi. Ka një problem. Ai do nja 20 mijë lekë, thotë kam katër vota.Më pas mësuesi i tregon se si ka zgjidhur të gjitha punët për zgjedhjet lidhur me disa prej familjeve në Dibër.

Përgjimi 7


Arben Keshi flet me Drini Gjecin, Drejtori i Arsimit në Dibër dhe i kërkon t’i bëjë presion të gjithë mësuesve se nëse nuk votojnë për PS-në do të shkarkohen nga detyra.

Drini Gjeci: A thu të kanë ndejt drejt ato drejtorët, apo t’i bëj bashkë mbrapa?

Arben Keshi: Merri në telefon një nga një. Ditën e hënë keni shku për lesh të gjithë. Gjithë drejtorat në telefon, thuaji ‘raportoni për kë keni marrë në telefon’ se janë tu fjet gjumë. Gra burra, ca të jenë. Do ja kujtoni një më një të gjithë mësuesve sipas listës që keni pru. Nëse duan që ditën e hënë të jenë në punë. Nëse nuk dun, në p**** të s**** se ja kam q* r***.

Drini Gjeci: I marr në telefon tani.

Përgjimi 11

Ish-deputeti Pjerin Ndreu, sot kandidati i PS-së për Bashkinë Lezhë, telefonon Drini Gjeçin, Drejtorin e Arsimit në Dibër dhe

Pjerin Ndreu: Bëj një telefon këtij Reshat Elezit, drejtorit të Reçit. Drejtorit të shkollës thuaji të deklarojë votën hapur se ato sms-të që çon poshtë e përpjetë nuk janë shumë të këndshme. Thuaji të deklarojë votën hapur që e ke për PS-në, ndryshe të hënën tregoja se ku fluturon.

Drini Gjeçi: Flas unë tashi më të.

Pjerin Ndreu: Tregoji se ku fluturon të hënën. Të deklarojë hapur votën për PS-në ose të gjejë vend e të futet.

Drini Gjeçi: Rri pa merak se e mbuloj unë këtë punë.

Përgjimi 12

Drini Gjeçi zbaton urdhërat e Pjerin Ndreut dhe telefonon Reshat Elezin. Gjeçi i kërkon Elezit të deklarojë hapur votën e tij dhe familjes së tij pro Partisë Socialiste, ose përndryshe do të hiqet nga puna.

Drini Gjeçi: Ku je?

Reshat Elezi: Jam këtu te qendra e votimit.

Drini Gjeçi: I ke marrë të gjithë ato të familjes?

Reshat Elezi: Jo sjanë tu ardh me votu tani, ma vonë shkoj i marr.

Drini Gjeçi: Në ça qendre voto ti?

Reshat Elezi: Këtu në Zallreç.

Drini Gjeçi: Dëgjo se kam informacione jo të mira nga andej. Sot vota jote dhe e familjes tënde do të deklarohet haptas.

Reshat Elezi: Drejtor mos e vrit mendjen. Janë fjalë për inat.

Drini Gjeçi: Ore do të deklarohet haptas. Kur unë them haptas, do me thënë haptas fare. Haptas me gjithë familjen.

Përgjimi 13

Drini Gjeçi, Drejtori i Arsimit në Dibër telefonon Lavdrim Muratin, mësues, dhe i kërkon të deklarojë hapur votën për PS-në.

Drini Gjeçi: A ke votu?

Lavdrim Murati: Jo akoma.

Drini Gjeçi: Po pse ske votuar akoma?

Lavdrim Murati: Po se thashë të lirohet njëherë radha.

Drini Gjeçi: Po ça radhë… Lavdrim mos të kemi llafe. Votat i dua haptazi.

Lavdrim Murati: Ça flet, s’bëhet llaf.

Drini Gjeçi: Mos tët pres më. Pesë vota sa ke, i dua. Mos na prish llaf. Unë këtë po të them. Ti e di vetë!

33 Comments

 1. Ka 48 orë që ambasadorët më të rëndësishëm të Perëndimit, ajo e SHBA dhe BE, hyjnë e dalin në zyrën e tij, dhe dëgjojnë arsyetime kafkiane, për të njëjtat çështje që mendonin se i kishin mbyllur.

  Edi Rama ngjan si një dhëndër i lodhur, që kërkon dorën e nuses, po nuk e lë babai i nuses të takohen, ndërsa Ilir Meta, si daja i nuses, që dyshohen se mos takohen fshehurazi dhe i vë Tit Vasilin nga pas.Po mire ta bejne ashtu si thote basha gjysem te depolitizuar dhe gjysem jo je dakort o shkullak,por shkruaj pak per vjedhjen me komisioneret e pd ne vitin 2009 ku salihu nuk pranoje hapjen e pjesshme te kutive,por I dha urdher ristanit per djegje te tyre,dhe ne fund komisioneret e pd u denuan per mbushje te kutive

 2. ANDI BUSHATI TE FLM SHUME SE KETA ZAGARET DHE BY**LEPIRESET E EDI RAMES,PO O FUNDOS ME ARGUMENTA DHE FAKTE.EDHE FATOS LUBONJA MERITON NJE FLM thotë:

  ANDI BUSHATI DHE STAFI I LAPSI.al PORTALI ME I LEXUAR NE SHQIPËRI DHE KOSOVA ,..OPOZITA DUHET TE DHJES NE AT TRYEZE DHE TI LERE DAMIAN GJIKNURIN DHE RUDINA HAJDARIN TE NGJYJN GISHTAT ATY..OPOZITE NUK DUHET TE ULEJ ATY FARE HIQ

 3. Te gjitha genjeshtra.Nuk ka asnje fakt qe te provoje komprometimin.Mikrofoni nuk eshte fakt.Fakt i them atij qe priokurori e cileson si te tille.Pra nuk ka asnje fakt.Eshte mbushur vendi me babale.E provuate disa here duke humbur ne gjygje per genjeshtrat qe fabrikoni.

 4. Me sa duket keta te lapsi.al akoma nuk e kane kuptuar se Peter Tiede qe publikoi pergjimet eshte denuar nga nje gjykate gjermane me vendim te formes se prere. Por jo vetem kaq, Bild do paguaje demshperblim ne vleren 280 milione euro, nga ku do paguhet demshperblimi per Becchetin ndersa ajo qe mebtet do ndahet ne mes njerezve qe permenden ne ato pergjime. SPAK ka marre vendim qe dosja 339 nuk perben problem per zgjedhjet ndersa SPOK do ia delegoje SPIK-ut per te hetuar mbi dosjen e Durresit. Ne perfundim, ato pergjime, megjithese ishin me vendim gjykate, nuk perbejne prove se vottat u blene apo votuesit u shantazhuan dhe rilindoret te mesuar qe te jene gjithmone ballelart fiks sic i ka mesuar partia, do ia dalin te fitojne edhe zgjedhjet e vitit 2021 me nje rezultat akoma me bindes se ato te vitit 2019. Do marrin 99.999% te votave me vetem 3 abstenime dhe nje vote kunder pushtetit popullor. Rrofshin ambasadoret dhe shoqja Elisa qe sipas fjaleve qe thone gojet e liga, ka patur nje perplasje me kryetarin sepse ka takuar armiqte e popullt lali Eri dhe Xhafaj. Lali Eri do marre denimin e merituar si armik dhe komplotist.

 5. YMER GELBAZA KELLIRA ,KOL SALLAKU ,CARLO BOLJA DHE SKENDER KURVA MINXHOZI CA ZAGAR TE TREDHUR DHE TE PAGUAR NGA EDI RAMA DUKE JUS VJRDHUR LEKET E SHQIPETARVE

 6. Pergjimet e botuara ne gazeten BILD qe Rama deklaroi se e ka paditur (pastaj u zbyth nga rrena e tij) ku deputete dhe ministra me ne krye Gjiknur e Manja urdheronin shefa policie hapur per manipulime ne zgjedhje jane tregues i qarte i skandalit zgjedhor te kesaj kaste qe vet-quhet Rilindje.
  As Damian Gjiknur as Uls Manj nuk kane mundur dot te mohojne vetvehten ne ato pergjime te botuara. Ato jane turpi e faqe e zeze e nje pusht-shteti fund e krye te degjeneruar sa me deputete e kryebashkiake me precedente penale, sa me Lazaratizimin e mbare Shqiperise me droge, sa me tenderat korruptive e PPP, sa me shtimin e varferise nga kriza e thelle ekonomike e reflektuar me largimin masiv te mbi 500 mije shqiptareve ne keto vite, kryesisht te rinj qe nuk e durojne me dot kete mizerje pusht-shtet te kalbur nga korrupsioni ne c’do qelize.

 7. Rrena e ores 11:34 e Ethem bythqir Lalajt – Autogoli i rradhes
  Ej Ethem bythqire Lalaj oj Gomarica madhore e Rames! Sikur te kishte denim per ate Peter Tilde dhe per gazeten Bild aq sa pellet bytha jote pra 280 milion Euro atehere nga Ed kulluf Rama e der te Taulant katunar Balla do kishte patur nga 30 deklarata publike mor Rrot Cari plak!
  Me kot lodhesh or Ethem bythqiri, Edi Rama nuk ta ve doren mbi arkivol kur te ngordhesh per keto rrena qe shkrua dhe e di pse? Sepse vete Ed kulluf Rama mohoi qe ka paditur per shpifje gazetarin P. Tilde! Shko e pyete or bythqir.

   1. Ej Ethem bythqire Lalaj, o niveli Rrotkaristit katunar. Kupto nje gje te thjeshte fare or budall – Nuk ka patur asnjehere demshperblim 280 milion Euro per ndonje gazete, aq me pak per Bild! Je aq budall sa as kete nuk ke per ta kuptuar dot. Le po vazhdon Rrotkarizmin kur thua se me to do paguhet gjoba e Bekettit qe eshte marre nga gjykata e Strasburgut or bythqiri plek rrenacak der ne ngordhje.

 8. VE AVOKATET POR KURRRRRRRRRRRR ME MILITANTET . TI VARESH UJKUT MELÇITE NE QAFE DHE TE BESOSH SE NUK DO TI HAJE . ME KURVELLIK U NIS NGA TE GJITHA PALET DHE ME KURVELLIK DO MBYLLET . ME VJEN KEQ QE PERSERI FITUAN PUSHTAT E POLITIKES DHE HUMBEN SHQIPTARET .

 9. PD. Po rrogeton militantet.
  Dhe thone ne jemi per ndryshim.
  Sistemin nuk donin ta ndronin.
  Depolitizimin nuk e duan se nuk paska njerez te depolitizuar ne shqiperi.
  PO CA REFORME ESHTE KJO??
  KU ESHTE NDRYSHIMI????

 10. Bushat, po te ishte PD-ja ne pushtet ti mendon se nuk do te ndodhte e njejta gje?
  Pse , me kete qe vendosen kujton se e zgjidhen problemin ?
  Kushdo te vij apo te ike nese nuk behet depolitizimi i zgjedhjeve po keshtu do ndodhi gjithmone .
  Nj here ne kater ose tete vjet do shahet nje pale dhe ma pas pala tjeter . Kjo pune eshte per shqiptaret .
  Ja perqark e rri po n’ven , i thon katundaret e tirones .

 11. Ka 48 orë që ambasadorët më të rëndësishëm të Perëndimit, ajo e SHBA dhe BE, hyjnë e dalin në zyrën e tij, dhe dëgjojnë arsyetime kafkiane, për të njëjtat çështje që mendonin se i kishin mbyllur.

  Edi Rama ngjan si një dhëndër i lodhur, që kërkon dorën e nuses, po nuk e lë babai i nuses të takohen, ndërsa Ilir Meta, si daja i nuses, që dyshohen se mos takohen fshehurazi dhe i vë Tit Vasilin nga pas.

 12. Vazhdon kopjuesi i ores 12:41 te kopjoje llapaqitjet e Mender Bazes ne Uturakun e qeverise TemA. Nje Mender Baze qe dikur betohej se Edi Rama ne gjygjin e divorcit atesine e Grigorit ja faturoi bab Kristaqit. Nje Mender Baze me gojen gjithmone te byth e pushteteve.

 13. DJE SHAME BERISHEN , SOT PO SHAJME PALLOSHIN , NESER DO SHAJME BASHEN . PSE KESHTU DO VAZHDOJME NE PERJETESI NE ? O POPULL THIRRI MENJES , BOLL NE ROBERI . MERR GUZIMIN DHE BEHU BURRE . NESE PER TY KA VLERE LIRIA ATEHERE KUNDERSHOI ME FORCE TE POLITIKANET DHE PARTIQE QE PO TA MARRIN ERZEN .

 14. Jo re ku e shet voten ky popull! bah zben vaki, sidomos keta larashet qe bejne komente ketu te lapsi jane te paret qe shesin voten nje rhirje u ben krye.k. dhe keta kenaqen me pes mij lek te vjetra, si puna e kurves qe shet veten per pes mij lek ,dhe neper komente japin edhe ment keta fugshpumsa,vetem e vetem te mbrojne krye bajgen e shquoerise.

 15. Sa here nderhyjne cdo kompromis midis pd e ps favizohe ps .Keta mbasodore me fytyra te shpifura po e bejne Sqiperine camur ,po kethejne diktaturen me te rrezikeshme se e Hoxhs .Ja faktet; nuk u ndjene kur vendi u mbush me droge ne 2016 , 2)nuk u ndjene kur u vodhen zgjedhjet ne 2015 ,3)nuk u ndjen kurr u vodhen zgjedjet ne 2017 te thane se jemi garant per marrevshjen e2017 ,e doli mashtrimi ur nuk thane asnje fjale pe pergjimet e bild 30)nuk u ndjene asnjeher per skandalet e panumurta si koncensonet , ppp ,20 milion per nje km rruge 4)nuk u ndjen per minisrin tahiri 5)nuk u ndjene per emerimin e jashteligjeshem te prokurores marku 5) nuk u ndjen per prishjen e teatrit pra keto fytyra te shpifura jane bere paterice e rammmes .Keta ambasador nuk duhe degjuar sepse jane e korruptuar deri nee palce ku njeri ppej tyre i turi spinaqi merret edhe me orgjira me velinat qeveritare . Nu kuptoje cfar do ky ambsadori i Anglise qe flete per integrimin e shqiperise ne europe kur anglia doli nga europa pra shqiperia do zevendesoka anglin ne europe ?tallie me temadhe nuk ka apo si duket edhe ketije po pelqen perfitimet e ambasdoreve te korruptuar

 16. Te perdoren prap o tigan ftere,minjte e salihut Po skuqen,lakuriqet per darke o shpellkaret e cecenet e salihut,ambas gati per tju dhjere ne goje salihut e metes,luli do triumfoje dhe shpetoje nga Virusi salih karaxhic berisha

 17. Depolitizim i kqv, ouuuuu, po a ka administrate te depolitizuar ky vend, por ketu edhe femijet ne kopshe lali K- eri i ka politizu jo ata qe marrin rrogen ne shtet, po ky palikari po fut gjithe militantet ne administrate qe ti vere komisioner ne zgjedhje prandaj po kerkon me ja zhyt Bashes me terezi , po e hengri Basha ta gezoj humbjen e 3 apo te 4.

 18. Tradhetine e pabesine e kane vertetuar qeverite e kuqaleve, por sidomos rilindja e krimbave qelbes te demokracise.Nese jane bere levizje , apo numurime votash edhe te rrembyera, por te besh presione, blerje, shantazhe, e te organizosh banda banditesh per mbledhje votash, kete me se miri e ben, e ka bere ky pushtet, e partia e vjeter e kohes rilindase me kuqale, e trashegimtare qe punojne vetem per partine, se per popullin dihen se sa kane dhene, aqe sa ia kane rrjepur lekuren.Kush thote qe numurimi me komisione te depolitizuar , por te maskuar, genjen vehten, e shoqerine, sepse a po shihni se si ky pushtet po blene artistet qe i percau, a e pate me studentet se si bente presion familjareve, a e shihni qe ne cdo cep kane vene nga nje kioske sigurimi, a e shihni se si i kane mbushur shkollat, institucionet, polici, ushtri me ishet, e trashegimtaret? E ku do i gjejme keta te pa politiket ne komisione qe te na japin drejtesine e votimit?Kush do e kontrolloi policia, drejtesia, ? JOooo, Per kohen e momentet e politikes se njeshit, duhet pa tjeter te kete komisin heterogjen popullor, e partiak, qe pushtetit te mos lejohet te abuzoi me me voten e popullit, ate ta xhveshin nga e drejta dominante ne komisione, e drejtesi. Atehere do themi qe vota vete tek me i miri i votuar, e gojet e liga te 1000,000 votave popullore do i behen bumerang per megallomanine qe na ka mbytur der me sot nga kyKM idiot. Mbase, atehere fillon edhe kthesa e zbatimit demokratik te demokracise se perdhunuar nga qelbesit. per dhenie llogari te kesaj kaste banditesh , e qe cdo iluzion rregullohet kur keta te shlyejne ate qe i bene ketij populli nekete kohe mizerje pushteti,

 19. O xixa Po kaq loqe duhet te jesh,salihut qe ti i lepinbythen ka vjedhur votat per ref kushtetutes 94,zgjedhjet e 96,zgjedhjet e 2009 ku I dogji kutite e votimit,dhe vjedhja e zgjedhjeve ne 2011 kur beri ne dhune mediatike ushtarake policore gjygjsore dhe me futjen e kosovareve me karta fallco per te votuar dhe thaset e miellit per komunitetin rom vete qe djali i familjes berisha lulzimi te behej kryetar bashkie,ja u ka bere salihu trute me mut o mjeri xixa

  1. BOLL E SHITE BYTHEN O MJERAN . FOL EDHE PER VETEN TENDE DHE TE ARDHMEN E FEMIJEVE TE TU . PARTITE VETEM SA JU SHFRYTEZOJNE KUNDREJT NJE PAGE . NE GJUHEN POPULLORE JU QUHENI PROSTITUTA PARTIE .

 20. Ai thjesht gënjen sipas hallit që ka. Kur ka hall me ambasadorët thotë nuk e kuptova mirë, kur ka hall me Berishët thotë “ua theva turinjtë ambasadorëve”, kur ka hall me PD-në u thotë “do bëjmë protesta”, kur ka hall me karrigen e tij, thotë “do bashkojmë PD”, kur ka hall me humbjet thotë “mi vodhën votat” etj.

  Ndaj mos u përpiqni të kuptoni sa budalla është Çlirim Peka. Ai është zgjedhur si budalla të thotë gënjeshtrën e Lulzimit, pasi nuk kishte kush ta thoshte tjetër. Në fakt Lulit ai i ka mbetur.Ti i ores 18:44 ti pa parti por per shtepi ke bodrumet e shqupit si cecen qe je mendo dhe per femijet se ngele rrugeve per te tjerat koha flet vete o shpellkari salihut qe na shkruan me germa kapitale si debatikasit e enverit

 21. Lajm i fundit, zonja e nderuar Kim Yong Un, me falni Yuri Kim, falenderon qeverine per punen shume te more ne procesin zgjedhor…

  A e shihni ne cfare niveli jemi? A e kuptoni qe na trajtojne si kavie?

 22. Une karin e kam ne mes te kembeve, po shif mire bythen se e ke ti karin brenda o 12.06.
  Po ti nuk kupton sepse absesi i dhemballeve te prishura ka kohe qe te ka ik te “truri”. Tani ngopu pak me recel muti, prodhim vendi bio.

 23. Po me plas shpirti!
  Shoh nje popull te gozhduar pas bukes se perditshme, te karantinuar nga frika,te neperkembur nga e drejta, te shfrytezuar ne palc per nje cope buke.
  Shoh nje popull te mpire nga kujtesa ,te demoralizuar nga demokracia e shitur !
  Shoh nje Shqiperi te bere cope ne pasurite e saj te grabitura .
  Shoh nje toke te perdhunuar ne virgjerine e saj natyrore.
  Shoh burime te dhunuara.
  Njerez qe perndicen kur thone te vertetat.
  Shoh fjalen e lire qe burgoset me gjoba e mbyllje,shoh njerez ne Insitucionet e te burgosurve e internuarve qe sapo thone te vertetat largohen.
  Gjithkund vetem njerez te c,moralizuar , te rame pertoke nga nytesia por te patinuar nga pamja ,pa rudha me nderhyrje trupi , fytyre ,sikur trupi i tyre te mos ishte ne dinjitetin e Zotit!
  Kudo ku merret nje rroge, perfitim kane vetem njerez te pamoral,indiferente,qylgji,te pa ze ,vetem per te bere show jane te paret.
  Kemi makina luksi me njerez panjerezi, dyqane luksi per te nenshtruarat e te pispillosurat dhe lista pa fund per buken e perditshme.
  Shoh Kosoven martire te marre mendsh nga te njejtet qe skane as fe as atdhe.,por lekun kane padron .
  Me dhemb shpirti per Herojt per Teatrit Kombetar per sakrificen e tyre te jashtzakonshme , te gjate per te mbrojtur at pak dinjitet qe i kishte mbetur ketij vendi .
  Zhduku nje memorie ky i pashpirt !
  Shoh nje polici e administrate sherbetore te nje njeriu qe s,i ka mbet gja tjeter prej njeriu,vec dhunues i popullit te tij , qe s,ka kurgja te perbashket me popullin e tij.
  Ai ka tradhetuar cdo interes kombetar.

  Shoh te gjith perfaqesuesit e shteteve e te Europes te shkrrame prej bakshishit ,e prej lobeve qe heshtin e bejne sehir, e kur populli do te ngrihet per te rrezuar kete sistem mafioz kriminal ,sektar e te erret na thone jo se jeni jashte rregullave demokratike.E per gjemen qe ben Edi Rama me banden e tij e ata qe rrine prapa tij ne fshehtesi, heshtin!

  Ku je ambasadore e Amerikes ku je me fjalet qe iu drejtove popullit shqiptar ku je Amerike,ku je Europe ? A nuk po shihni , a nuk po degjoni se c,behet ne Shqiperi ?
  C,fare doni te arrini nen rrogoz me Shqiperine e shqipetaret ?
  .Ky i pashpirt ben cfare te doje me shqiptaret e pasurite e Shqiperise sikur te ishin te nenes ,e ju heshtni e nuk nderhyni! A mos jeni armiqte e maskuar te Shqiperise e Kosoves?!
  Pse Sazani nga zone ushtarake u be zone turistike ?
  Pse ne pandemi behen e zhbehen ligje ?
  C,far nguti emergjence pati nderhyrja naten
  per Teatrin Kombetar ?
  Ma shpjego o i madhi Kadare? A je zgjuar ti , krenaria kombetare?
  Apo ke humbur ne iluminim (LLeshin ia pate sugjeru kaloresit si president)
  Cfare manteli keni veshur ne rehati e madhni ,Ooo krenaria e kombit?!
  Supozohet se figura e presidentit perfaqeson unitetin Kombetar .
  Ku jeni ju ish president ,
  nuk ndiheni se ju ka caktu komoditet rilindja -vdekje e Rames?
  Po ju Meta ,pse nuk e thirrni popullin per te shperndare parlamentin ilegjitim,
  qeverine ilegjitime, zgjedhjet ilegjitime? Ke 30 vjet qe ke marr gjithcka nga politika pse nuk pranon tani te rrezikosh per Kombin ne rrezik te madh!

  Kushtetuta eshte per te mbrojtur te drejtat themelore te njeriut,cfare mbroni te gjith ju ?
  Cfare eshte kushtetuta pa te drejtat themelore te saj ?
  Pergjigju popullit tim Juri Kim , pse e leni kete moster politike aty ne karrigen qe s,i takon e silleni rreth tij gjoja se po beni reforme zgjedhore nga demokracia ?
  Me ke po luani ju e kujt donitja shisni keto? Nese edheEuropa eshte si Soreka e Han ne nuk duam kurre ate si keto zdrala te dhjamosura e korruptive qe nuk duan te miren e popullit por sillen rreth brekusheve te Edi Rames si zvarranike!
  Per cfare ju sherben ju dhe Europes njeriu i nates qe shkel te drejta dhe ka uzurpuar cdo institucion ?
  Cfare leksione demokracie mund te na jepni ju kur heshtni para ketij udheheqesi nate pa fe,pa atdhe?
  Po ju more socialiste specialist nate , pse heshtni? Identifikoheni edhe ju me te ?
  Asnje fjale askush nuk flet:Jeni heshtje varri se vetem ashtu keni qene gjithmone e jeni!
  Vetem varre!

  S,kam kujt t,i drejtohem mbi kete dhe !

  Dhimbjen time te pamate po ta drejtoj ty o Hyj!

  Po me plas shpirti!

  Kerkoj DREJTESINE TENDE!

 24. Elvira edhe hyji na ka lene vetem. Gjate historise tone si popull ndoshta kemi bere gjynahe, vend i rralle ne bote qe prishi me gezim objektet fetare. Me lehtesine e budallait i kemi bere gropen shokut, vellait, te ngjashmit tone. A e meritojme te kemi nje jete me te mire?

 25. O biri kurves rilindase, qelbesira kohore e portalit’ Fytyra tende bastarde, e deformuar, e tjetersuar me shprehjet e gjerizit rilindas ke kurajo e te me ballafaqosh me c;zgjedhje jane bere ne vitin96, Sot ne vitin 2021 akoma te rri mendja qe na ish nje here, e me qe na ish, duhet qe ky batakciu, banditi tuaj, te vjedhe, te pervetsoje, te kapitulloje nje shqiperi, pa pune e madhe per ty, se keshtu na paskesh qene nje here/ Kodosh, mblidhi faktet se sa denoncime, e sa materiale faktike jane per kete pushtet, e parti zuzaresh, mblidhi e na dil prape me koment letra higjenike, se vetem per aty jane. Kodoshi duhet te jete ndonje lepires, sherbyes, i kalbesirave e mbetje te sistemit te kaluar, apo ndonje intervencionist i qellimshem per zhurmimin e opinionit, qe te na nxjerre te paster, apo lare krye banden rilindase, por vrimen e miut kane per ta pare te gjithe horrat kodoshe rilindas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu