• |
ide | kryesore

Kosova me qeveri të re/ Grenell: Mezi pres partneritetin me të për dialogun me Serbinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I dërguari i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell ka uruar qeverinë e re të Avdullah Hoti.

Grenell se mezi pret të fillojë partneritetin me të për dialogun me Serbinë.


Po ashtu Grenell njihet në Kosovë për marrëdhënie të mira me LDK dhe Isa Mustafën, ndërsa pati përplasje nga larg me Albin Kurtin.

9 Comments

  1. YMER GELBAZA EDI RAMA HASHIM THAQI DHE RICHARD GRENELL NE NJE SHTRAT DUKE E FESTUAR QEVERINE E RE thotë:

    KY BY**QIRI E KA VENDOSUR TA NDAJ KOSOVEN DHE FATEKEQSISHT EDHE ZAGARET E KA GJETUR EDHE NE KOSOVE EDHE NE SHQIPËRI

  2. Normale qe te gjithe pershendesin krijimin e qeverise. Nuk qeveriset vendi me qeveri te shkarkuar. Dhe Kosoves i duhet perkrahja e Amerikes.

  3. Nuk i kuptoj leshat si ky që thonë ‘ jam gay dhe krenar’ është si të thotë dikush un palloj gruan vetëm në tarracë e pallatit dhe jam krenar. Ça ka të bëjë prirja seksuale me të qënit krenar?

  4. Pederas !Tani fusha eshte e lire,populli i Kosoves ne te semes,pasi do perfaqesohet nga Hashimoviç Thaçi,bashkpunetor i Vuçiç,mafia ne Kosove shpetoi !Bravo,peder !

  5. Grenell,eshte derguarsi perfaqesues i Presidentit Tramp,per te shpejtuar nje marreveshme Kosove Serbi,qe te fitohen pike,per zgjedhjen e Trampit per mandatin e dyte te SHBA.Pra,ky fare Grenelli,e ka gabim qe e quan vehten “Partner”me kryeministrin e Kosoves,per te dialoguar me Serbine.Shprehja korrekte,mund te jete se ky fare Grenelli,do jete si nje ndermjetsues i jashtem,ne dialogun midis Kosoves dhe Serbise,pa qene ne anesine e asnjerit pre tyre.Ky “tip”diplomati,vetem “diplomat”nuk eshte ,sepse edhe nuk ka folur deri me sot,me asnje gjuhe diplomatike,por ka folur nga nje pozicion superior,ndaj qeverise Kosovare dhe shume arrogante,nderkohe qe me nje gjuhe krejt tjeter,i eshte qasur serbeve,duke ndryshuar mese nje here qendrimet e tija,si per kushtin qe Serbia te mos ndikoje me per te kundershtuar cdo njohje,ndaj Kosoves,po ashtu per taksen ,e po ashtu edhe per reciprocitetin.A mos e konsideron vehten ky fare Grenelli,se governator i Amerikes,per Kosoven??????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu